reklama

Google vydává bezpečnostní aktualizaci Androidu květen

Google vydává bezpečnostní aktualizaci Androidu [květen]
2016-05-03T18:03:22+01:00
• 3. 5. 2016

Mám zde nový měsíc a s ním i pravidelnou bezpečnostní aktualizaci Androidu v podání Googlu. Opět platí, že byla nová verze odeslána OEM výrobcům, kteří by ji měli rozeslat mezi svá zařízení. Tentokrát ale došlo na dvě změny v rámci zprávy informující o opravách.

Došlo k přejmenování z „Nexus Security Bulletin“ na „Android Security Bulletin“. V podstatě tak Google dává najevo, že se změny netýkají jen Nexus zařízení, ale celého systému Android. Druhá novinka se týká samotného výpisu oprav, kde je navíc kolonka, co se dotýká Nexus zařízení a co ne.

Google vydává dubnovou aktualizaci Androidu

V květnovém vydání došlo na opravu 6 kritických chyb, kterých šlo například vzdáleně zneužít ke spuštění kódu nebo zvýšení oprávnění. Dále v seznamu najdeme 12 chyb s vysokou prioritou, kde najdeme opravy dotýkající se ovladačů od společností Qualcomm, Nvidia a MediaTek. Dále se vyskytlo 6 komplikací se střední prioritou, dotýkají se například OpenSSL a BoringSSL. Google taktéž opravil jednu s nižší prioritou.

bezpečnostní aktualizaci Androidu

Kompletní seznam najdete v pravidelném přehledu s popisem jednotlivých chyb a jejich oprav. Nezapomnělo se ani na poděkování těm, kteří napomáhali ve vytváření této aktualizace. V dohledné době získají zařízení Nexus opravenou verzi skrze OTA (z pravidla do dvou týdnů), u ostatních výrobců nelze s přesností říci, kdy se tak stane.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim