reklama

Aplikace PieMessage přináší iMessage na Android

Aplikace PieMessage přináší iMessage na Android
2016-05-06T16:15:23+02:00
• 6. 5. 2016

Zdroj: 9to5Mac

Aplikace a zároveň služba iMessage je pro platformu iOS poměrně zásadní, dovoluje totiž zasílat zprávy, videa a obrázky skrze SMS/MMS, ale zároveň i přes mobilní data nebo při připojení na Wi-Fi. Obdobná aplikace existuje i na Androidu a nazývá se Hangouts. Ovšem nyní se jeden vývojář rozhodl vytvořit aplikace PieMessage pro Android, která dokáže komunikovat s aplikací iMessage na iOS.

Zdá se tak, že po takové aplikace se uživatelé shánějí. Nicméně se jedná o velkou okliku, co se týká funkčnosti. Aby vše fungovalo správně, je ovšem nutné mít zařízení Mac. Apple si totiž se svou proprietární cestou dává opravdu záležet a je nutné mít tak na Macu nastavenou statickou IP adresu. Pokud se vám tento způsob nelíbí, můžete pokaždé, když změníte IP adresu, rekompilovat APK soubor aplikace.

Nicméně je důležité vzít v potaz to, že to doopravdy funguje. Jak přesně, lze vidět na videu výše. Zatím první testy odhalují, že aplikace dokáže s téměř nulovým zpožděním doručit a přijmout zprávu. Redaktor portálu The Verge potvrzuje, že se mi na jeho zařízení objevují notifikace (Android, OS X), a to i při vypnutém displeji, mluvíme-li o androidím telefonu.

Bohužel vše má své mouchy. Uživateli se nezobrazují obrázky, ač autor říká, že přidání nebude náročné, není možné odesílat hromadné zprávy, přijímat však ano, a nakonec je k dispozici rozlišování konverzací dle emailu a čísla, podle jména nikoliv.

Zdroj: theverge.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Student zabývající se tvorbou grafiky, a to jak webových stránek, webových či mobilních aplikací, tak i marketingových produktů. Ve volném čase píše články, testuje nebo recenzuje různá zařízení, která se mu připletou pod ruku. Kontaktní email - pavel.mares@dotekomanie.cz.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat