reklama

Allo a Duo nenahradí Hangouts

Allo a Duo nenahradí Hangouts
2016-05-19T09:27:10+01:00
• 19. 5. 2016

Včera jsme se dočkali představení nových komunikačních nástrojů od Googlu – Allo a Duo. Ihned se objevily otázky týkající se budoucnosti současné služby Hangouts, která se zdá být konkurentem pro novinky. Bohužel Google během keynote nijak nenaznačil, co se bude dít s Hangouts, což mělo za následek negativní reakce.

Allo a Duo nenahradí Hangouts

Naštěstí tiskový mluvčí Googlu poskytl aspoň základní informaci – Hangouts nezmizí a zůstává jako samostatný produkt. Vývoj bude nadále pokračovat a neplánuje se jeho zrušení. V tom případě ale zde máme další otázku, proč vůbec existují nové komunikační nástroje?

Odpověď se může ukrývat právě ve fungování Allo a Duo. Ke svému běhu totiž nepotřebují Google účet, jsou totiž vázané na telefonní číslo. Nebudou tak spadat do běžného výčtu Google služeb, které jsou na sebe navázané.

Ačkoliv nyní si můžeme aplikace jen předregistrovat, tak se již objevily APK balíčky (Allo apk, Duo apk). Ty zatím nefungují a jsou omezeny jen na určitá zařízení. I tak se podařila instalace, ale po spuštění Allo se otevřela aplikace Messenger od Googlu, která slouží na SMS zprávy.

Z toho by se dalo odvodit, že Allo a Duo v budoucnu možná nahradí právě běžnou formu komunikačních nástrojů, zejména tedy SMS zprávy. Až čas ukáže, jestli je tento předpoklad správný či ne.

Zdroje: androidauthority.com, plus.google.com, androidbeat.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim