reklama

Zajímavost

[Zajímavost] V New Jersey by mohlo být „textování“ za chůze ilegální
2016-03-27T13:59:14+01:00
• 27. 3. 2016
2

Nevěnujeme se zahraniční politice, zejména pak novým zákonům a nařízení s důrazem na používání moderních technologií. Avšak v New Jersey byl podán návrh zákona, který by měl postihnout některé chodce s mobilním telefonem v ruce.

image_update_img

Konkrétně se návrh zákona zabývá psaním zpráv („textováním“) na smartphonu za chůze. Pokud by byl návrh schválen, jednalo by se nezákonnou činnost. Důvodem k této novince má být zvýšení incidentů chodců, kteří píší zprávy za chůze.

V New Jersey by se tedy nemuselo vyplatit „textování“. Teoreticky bude takovým „zločincům“ hrozit pokuta ve výši až 50 dolarů, což je v přepočtu 1 200 Kč – to by se zpráva pěkně prodražila. Případně může být viník zadržen až na 15 dnů za mřížemi. Dokonce by bylo možné použít oba tresty.

Datum hlasování nebylo zatím stanoveno a není jisté, jestli takový zákon projde. Už nyní se veřejnost bouří proti takové novince. Můžeme jen doufat, že něco podobného se nebude šířit do jiných států, případně do Evropy. 

Zdroj: androidcommunity.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Lukáš Vála

29. 3. 2016, 8:39
Android aplikace

na druhou stranu hloupý zákon to není.. v době tlačítkových telefonů se každý naučil psát po slepu a celkově ovládat tel po slepu.. To u dotykových nejde.. display je už veliký kolikrát na psaní jednou rukou nepohodlný tak se musí soustředit a bum lampa.. takze od té doby radši zastavím odpovím a pak jdu

Libor Foltýnek

29. 3. 2016, 8:04

Minimálně při přecházení silnice bych takový zákon uvítal. Když nemůže mít v ruce řidič, proč chodec ano?

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim