reklama

iMessage – bezpečnostní chyba, kterou opravuje nová verze iOS 9.3

iMessage – bezpečnostní chyba, kterou opravuje nová verze iOS 9.3
2016-03-22T08:30:04+01:00
• 22. 3. 2016

Nedávný spor Applu a jedné z informačních služeb americké vlády, konkrétně FBI, se už pomalu začíná prohlubovat. Nejen, že agentura žene technického giganta k soudu, jelikož chce získat zadní vrátka do iOS, ale nyní se vynořil další problém, o němž Apple sice ví, ale řešení se nabízí až nyní.

imessage

O čem je tedy řeč? Vědci z univerzity Johna Hopkinse našli cestu, jak získat data aplikace iMessage. Podařilo se jim totiž prolomit šifrování, což má pro uživatele doslova fatální následky. Nejen, že si pak případný útočník může přečíst vaše zprávy, ale i fotografie či video obsah. Jak je to možné? Bezpečnostní chyba útočníkovi dovoluje nejen přečíst zprávy, které máte v zařízení nebo které odesíláte, díky prolomení šifrování je pro něj pak snadné se dostat ke kopiím vašich zpráv na iCloudu.

Spory tak Applu nedávají moc nadějí, jak se bránit, a můžeme jen doufat, že společnost nepředá přístup nějaké z vládních agentur jakékoliv země. Mám pro vás i dobrou zprávu. Jak jsem již zmínil, výrobce o chybě ví a nová verze by již měla přinést opravu, takže si část uživatelů bude moci oddechnout.

Zdroj: phonearena.com

reklama
reklama

Student zabývající se tvorbou grafiky, a to jak webových stránek, webových či mobilních aplikací, tak i marketingových produktů. Ve volném čase píše články, testuje nebo recenzuje různá zařízení, která se mu připletou pod ruku. Kontaktní email - pavel.mares@dotekomanie.cz.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim