reklama

Desktopový Gmail získává novou funkci

Desktopový Gmail získává novou funkci
2016-02-10T11:48:05+01:00
• 10. 2. 2016

Internetový gigant Google se znovu připojil k včerejšímu Dni bezpečnějšího internetu a ukázal několik zajímavých vylepšení. Stejně jako loni, tak bylo možné po vyplnění Security check získat 2 GB místa na Google Drive. Novinkou potom je i funkce varování v Gmailu, pokud spojení nebo server pošty druhé strany nejsou řádně šifrované.

Pokud je tedy někde na cestě problém, Gmail jej nyní zobrazí ve formě červeného zámku u odesílatele, jak je zobrazeno níže. Po kliknutí na zámek se zobrazí podrobnější popis, včetně detailního vysvětlení, proč Google označil připojení za nebezpečné a upozorní, že není vhodné zasílat jakákoliv citlivá data, které by mohl kdokoliv odchytit a poté zneužít.

notice one

Nově Google také kontroluje pravost domény, ze které například bankovní výpis přišel. Pokud rozezná nějaké nesrovnalosti, třeba že se jménem odesilatele mohlo být manipulováno, tak se u jeho jména zobrazí červený otazník.

notice 2

Novinka je zatím k dispozici pouze u webového Gmailu, ale doufáme, že ji Google brzo integruje i do mobilních verzí e-mailového klienta.

Zdroj: googleblog.blogspot.cz

reklama
reklama

Martin Čollák

Student Střední průmyslové školy. Rád cestuje, hlavně vlakem.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim