reklama

LG G3 dostává aktualizaci na Android 6.0 Marshmallow, opět jen v Polsku

LG G3 dostává aktualizaci na Android 6.0 Marshmallow, opět jen v Polsku
2016-01-01T13:26:45+01:00
• 1. 1. 2016
5

Nedávno jsem psal o tom, že se Android 6.0 Marshmallow dostává na top model G4 od společnosti LG. První testování proběhlo v Polsku a očividně je s tím firma na tolik spokojena, že vypustila novou verzi systému do stejné země, akorát pro svůj předchozí mode G3.

lg-g3

Jedno se však liší už od základu, nový firmware musí být nainstalován skrze počítač. Zřejmě bylo rozhodnuto, že OTA aktualizace není nejlepší řešení nebo se jen vyskytly problémy a do budoucna se můžeme těšit na možnost aktualizovat touto cestou.

Z toho, co je známo, by aktualizace měla být dostupná pro 16GB i 32GB verzi. Očividně se jedná o jakýsi test mobilních zařízení v Polsku, ač není známo, zda má toto konkrétní testování nějaký specifický účel kromě toho, nechat uživatele vyzkoušet novou verzi systému.

Podobně tomu bylo i u modelu G4, kde se aktualizace následně rozšířila do Jižní Korei a dokonce i Evropy. Můžeme jen doufat, že se dočkáme aktualizace též a budeme si moci osahat novou verzi systému společně s velmi oblíbenou nástavbou od LG.

Neoficiální cesta? Ano existuje. Jelikož aktualizace jde nainstalovat jen skrze počítač, musí se počítat s tím, že se dříve nebo později dostane mimo určený okruh uživatelů. To se i stalo a nyní si může kdokoliv novou aktualizaci stáhnout a port do telefonu nezabere následně příliš dlouho skrze, krásným příklad je program flashtool. Nicméně je na místě varovat nezkušené uživatele, aby si našli návod nebo alespoň řádně prostudovali, jak na to.

Zdroj: gsmarena.com

reklama
reklama

Student zabývající se tvorbou grafiky, a to jak webových stránek, webových či mobilních aplikací, tak i marketingových produktů. Ve volném čase píše články, testuje nebo recenzuje různá zařízení, která se mu připletou pod ruku. Kontaktní email - pavel.mares@dotekomanie.cz.

Komentáře

Filip Eliáš

2. 1. 2016, 9:39
Android aplikace

LG PC suite, bez problémů aktulizováno. ????????

Michal Štechmüller

1. 1. 2016, 19:30

Tak už jsem aktualizoval a jdu zkoušet :) na první pohled plynulé a krásné :)

wil hermes

1. 1. 2016, 14:45
Android aplikace

LG G2 dostalo 5.0.2 taky pouze jako instalaci skrz počítač.

A kdy, mohu-li se optat? Já pořád trčím na 5.0.2 :-(

wil hermes

4. 1. 2016, 0:30
Android aplikace

pardon za mystifikaci, bylo to samozřejmě na 5.0.2.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim