reklama

Služba Rdio definitivně končí aktualizováno

Služba Rdio definitivně končí [aktualizováno]
2015-12-16T07:40:11+02:00
• 16. 12. 2015

Aktualizováno 16. 12.

O konci služby Rdio víme už měsíc, ale doposud nebylo přesně známo, kdy se rozloučíme s tímto matadorem v oblasti poskytování hudby. Stane se tak 22. prosince v 5 hodin odpoledne (PST) – našeho času to je ve 2 ráno 23. prosince.

Screenshot (58)

Rdio bylo pohlceno větším hráčem, kterým je Pandora. Bohužel tato služba není u nás dostupná a zaměřuje se jen na vybrané trhy. Jestliže si chcete stáhnout svá data z Rdio, navštivte stránku rdio.com/farewell.

Původní článek 17. 11.

V roce 2013 jsme přivítali na českém trhu jednu z prvních hudebních služeb na našem území – Rdio. Nabízí miliony skladeb a poměrně přívětivé měsíční platby, přičemž nabízí i variantu zdarma. Nyní došlo k oznámení, že hudební služba Pandora kupuje Rdio za 75 miliónů dolarů.

rdio_5

V tuto chvíli Rdio ujišťuje, že se nic nemění pro uživatele a že služba nebude ihned zastavena. Bohužel v tiskové zprávě je jednoznačně uvedeno, že dojde k vypínání na všech trzích, takže i u nás. Pandora vlastně kupuje zbytky společnosti, jelikož Rdio skončilo v bankrotu.

Nyní vzniká otázka, co udělá Pandora. Problém by mohl být zejména ve faktu, že samotná Pandora působí v USA, na Novém Zélandu a v Austrálii. Zřejmě současní uživatelé mimo tato území přijdou o službu a budou se muset poohlédnout po alternativě – Spotify, Google Play Music nebo Apple Music.

Zdroje: androidpolice.com, gsmarena.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim