reklama

Force Touch bude příští rok v kurzu

Force Touch bude příští rok v kurzu
2015-12-21T07:05:16+02:00
• 21. 12. 2015

Analytická společnost IHS ze Spojených států zveřejnila konečnou zprávu po provedenému výzkumu ohledně displejů s Force Touch. Pokud v příštím roce máte v plánu kupovat nové mobilní zařízení, tak se může stát, že na něm budete moci využít právě tuto technologii, která je v dnešní době exkluzivitou u několika málo telefonů. Navíc to zůstává jen otázkou času. Force Touch získává velkou oblibu stejně jako čtečka otisků prstů.

huawei_phone_weight_guess_648

Technologie rozpoznávající tlak prstu na displej by měla být nasazena až u 25 % nových chytrých zařízení. V současnosti vlastní nejvíce zařízení společnost Apple, která tzv. 3D Touch využila u hodinek Watch, nového iPhonu 6s a 6s Plus. Například u jejich displeje lze jemným dotykem zobrazit náhled emailu nebo hrubým dotykem rovnou otevřete přijatý email. Dalším takovým zástupcem je model Mate S od Huaweie.

Ten bohužel nemá technologii tolik dotaženou do konce jako konkurence. Přeci jen Apple dokázal celé prostředí systému prošpikovat funkcemi s využití 3D Touch, kdežto Force Touch umí jen přibližovat fotografie a vážit předměty. Analytici z IHS uvádějí navýšení dodávek Force Touch technologie o 317 % na 461 milionů kusů v příštím roce. Nejčastěji má být nasazena do telefonů ze střední a vyšší třídy. V příštích letech porostou dodávky ještě o 40 až 50 %.

Zdroj: digitimes.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat