reklama

BlackBerry Priv – prodalo se 10 000 až 50 000 zařízení?

BlackBerry Priv – prodalo se 10 000 až 50 000 zařízení?
2015-12-25T16:00:13+02:00
• 25. 12. 2015

Společnost BlackBerry letos představila první zařízení se systémem Android. Novinka se jmenuje Priv a oproti konkurenci nabízí například hardwarovou klávesnici. Ačkoliv byl smartphone uvítán velmi kladně, tak se zřejmě nejedná o prodejní hit. Ačkoliv BlackBerry nezveřejnilo oficiální čísla prodeje tohoto modelu, tak skrze Obchod Play se můžeme dozvědět přibližný počet.

blackberry-priv-john-chen-demo

V podstatě je odhad založen na několika aplikacích, které jsou dostupné jen pro BlackBerry Priv. U všech najdeme informaci o počtu instalací. Konkrétně se čísla pohybují v rozmezí 10 000 až 50 000. To by mohlo znamenat, že nebylo prodáno více zařízení.

Avšak tato čísla nemusí být ani zdaleka přesná. Jakákoliv nová instalace iteruje číslo. Jinak řečeno, skutečný počet aktivních instalací může být i pod hranicí 10 000. Na druhou stranu, prodaných smartphonů může být i více, jen se nezapočítají, dokud nedojde ke stažení z Obchodu Play. Samozřejmě je nutné počítat i s tím, že tato čísla neodrážejí skutečný stav, jelikož až se zpožděním dochází k aktualizaci.

Screenshot_68

V neprospěch prodejů také mluví omezená dostupnost smartphonu. Uvidíme, jestli prodeje porostou se snížením ceny zařízení, což by mělo být v prvním kvartálu příštího roku. Snad další mobil s Androidem bude mít větší úspěch.

Zdroj: androidauthority.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat