reklama

Apple testuje několik variant iPhonu 7, zvažuje i USB-C či bezdrátové nabíjení

Apple testuje několik variant iPhonu 7, zvažuje i USB-C či bezdrátové nabíjení
2015-12-02T11:15:36+02:00
• 2. 12. 2015

Nedávno jsme vás informovali o možné absenci 3,5 mám jacku u příštího modelu iPhonu. Nyní se na povrch dostávají další spekulace. Dle zákulisních informací totiž Apple testuje několik možných variant iPhone 7 s různými funkcemi. Jeden model je například vybaven konektorem USB typu C namísto tradičního Lighting.

image

Nahradit konektor Lighting za univerzální standard USB-Type-C by pro Apple znamenalo další změnu konektoru po přechodu z 30pinového v roce 2012. Na druhou stranu zde by se již nepřecházelo na zas tak nový konektor, nýbrž na konektor, se kterým se počítá u všech telefonů. Některé ho již mají. Dále pak údajně Apple testuje možnost bezdrátového nabíjení. Tím disponuje celá řada modelů od jiných výrobců a jedná se o příjemnou vychytávku.

Hovoří se také o integraci čtečky otisků prstů do displeje, dále také o dvou fotoaparátech na zadní straně a v neposlední řadě i o multitouch 3D Touch. Tato nová technologie totiž v současní době funguje pouze v rámci jednoho stisku/prstu. Pokud by však podporovala více prstů, mohla by vzniknout zcela nová gesta pro ovládání.

151026-iphone-7-concept-marek-weidlich iphone-7-iphone-6s-samsung-galaxy-s7-galaxy
Koncepty

Všechny zmíněné novinky tedy Apple zvažuje, zda se ale dostanou do finálního vzorku iPhonu 7, opravdu není jasné. Možná byste mohli namítnout, že je logické, že společnost dělá prototypy s různými novými technologiemi, a tak je tato informace zbytečná. Na druhou stranu nám to dává nahlédnout pod pokličku, že nahrazení Lightingu univerzálním USB-C není zas tak nereálné. Vždyť ho právě Apple jako jeden z první nasadil do notebooku. A také se dozvídáme o multitouch 3D Touch, což je rozhodně zajímavá informace.

Zdroj: 9to5mac.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat