reklama

Používáte aplikaci InstaAgent? Měli byste si dát velký pozor

Používáte aplikaci InstaAgent? Měli byste si dát velký pozor
2015-11-13T15:00:12+02:00
• 13. 11. 2015

Poměrně populární, jak v Obchodu Play, tak i AppStore, se stala aplikace s názvem InstaAgent, jejíž účelem má být zjištění, kdo se podíval na váš profil. Ve své podstatě se jedná o banální aplikaci, která by nikterak neměla uživatele ohrozit, opak je však pravdou. Nedávno přišlo pár zpráv od vícero vývojářů, že aplikace InstaAgent tajně odesílá data na neznámý server – avšak co přesně odesílá? Ve zkratce – uživatelská jména a hesla.

_86626877_895a0d60-120b-4dd8-8a61-b422acd25388

Ano, čtete správně, aplikace potají odesílá údaje o přihlášení na neznámý server a následně informace využívá k vlastním potřebám – například posílání spamu. Aplikace byla okamžitě stažena z Obchodu Play i AppStore, nicméně jsme se nedočkali žádného oficiálního vyjádření, což ledacos napovídá.

BBC, od níž máme informace, se pokusila spojit s tvůrcem oné aplikace, která se v obchodech schovává za vývojáře Turker Bayram. Bohužel osoba na druhé straně prakticky odmítla jakkoliv odpovídat, tudíž se od zdroje samotného více nedozvíme.

Facebook, kterému Instagram nyní patří, se k problematice postavil velmi jednoduše. Pravděpodobně bylo napadeno desítky tisíc účtů – možná i více, jedinou obranou, jak udržet svůj účet, je neinstalovat aplikace třetích stran, jež by uživatele mohly poškodit. Pokud tuto aplikaci používáte, doporučení je následující – odstranit škodlivou aplikaci a následně si okamžitě změnit heslo.

_86626873_987358d5-d405-421b-be9a-c3d91e1cbbfc

Je zde však ještě jeden fakt, o němž je důležité informovat. V AppStore existuje ještě jedna aplikace, jejíž účel – zobrazení toho, kdo váš účet navštívil, je tím jediným. Náhodou se jmenuje stejně, ale z obchodu nebyla stažena, pravděpodobně se tak nejedná o škodlivou verzi. Vývojář, který za touto druhou aplikací stojí, prý neví o žádné další aplikaci a přemýšlí o změně názvu, aby předešel dalším problémům.

Zdroj: bbc.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Student zabývající se tvorbou grafiky, a to jak webových stránek, webových či mobilních aplikací, tak i marketingových produktů. Ve volném čase píše články, testuje nebo recenzuje různá zařízení, která se mu připletou pod ruku. Kontaktní email - pavel.mares@dotekomanie.cz.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat