reklama

Google začíná streamovat aplikace do zařízení

Google začíná streamovat aplikace do zařízení
2015-11-19T07:10:43+02:00
• 19. 11. 2015

V červnu tohoto roku jsme se dozvěděli, že Google již nějakou dobu vlastní společnost, jež se zabývala streamováním her a aplikací do mobilních zařízení. Nyní se konečně dozvídáme, jaké toto spojení přináší ovoce. Přímo Google se pochlubil beta programem, který je zaměřen na streamování aplikací do zařízení.

Demonstrace skrze jednoduchou aplikaci ukazuje samotné využití. Jestliže vyhledáváte obsah, který je dostupný skrze aplikaci, ale tu nemáte nainstalovanou na svém zařízení, Google vám ji bude streamovat bez toho, abyste museli cokoliv instalovat.

app-stream-w-dots

Toto je možné hlavně díky indexování obsahu aplikací, což musí implementovat vývojáři. Samotná aplikace, která se zobrazí, následně běží na virtuálním přístroji u Googlu. Takže v podstatě dostáváte do svého mobilu kompletní aplikaci. Samozřejmě je zde ještě několik úskalí, jako možnost monetizace pro vývojáře a podobně.

hotel-tonight

V tuto chvíli se jedná o beta program, jenž je omezen nejen na vybrané aplikace. Zatím si budeme muset počkat, až Google rozšíří tyto možnosti.

Zdroje: insidesearch.blogspot.ca, techcrunch.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim