reklama

Sharp RoBoHoN – v Japonsku si zavolají z robota

Sharp RoBoHoN – v Japonsku si zavolají z robota
2015-10-10T19:10:47+01:00
• 9. 10. 2015

Pokud jste už viděli žábu bušit do skály nebo couvat stíhačku, tak vám nesmí uniknout pozoruhodná novinka od společnosti Sharp. Možná si budete říkat, že jde jen o pouhý aprílový žert, ale tento japonský výrobce skutečně odhalil robota, kterého můžete nosit v náprsní kapse či přímo z něj telefonovat. Robot jménem RoboHon byl vyvinul známým profesorem Tomotaka Takahashi z Tokia.

Sharp RoBoHoN (1)

Zařízení měří 19,5 cm a v zadní části je vybaveno jen 2palcovým QVGA displejem. Do jeho tváře zamířil malý projektor společně s vestavenou kamerkou. Při životě ho drží procesor Snapdragon 400 od Qualcommu. Sharp uvádí snadnou přenositelnost, což potvrzuje hmotnost 390 gramů. Rychlé přenosy dat zajišťuje podpora sítí 4. generace. Z vlastností robota lze vypíchnout možnost chůze, rozpoznání vašeho hlasu, oznámení na nové zprávy či různých připomínání.

Sharp RoBoHoN (2) Sharp RoBoHoN (3)

Tlačítka v prostředí naznačují přítomnost systému Android, ačkoliv ji nikdo nepotvrdil. V každém případě může jít o výrazně omezenou verzi. Případní zájemci si budou muset počkat až do příštího roku, kdy přesněji v 1. pololetí má započat oficiální prodej. Nejlepší demonstrací jeho stěžejních funkcí najdete ve zveřejněném videu. Tento robot rozhodně nenahradí klasické telefony, nicméně jako chytrá hračka zapůsobí.

Zdroj: androidauthority.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim