reklama

Oppo naslouchá – nabídne skoro čistý Android

Oppo naslouchá – nabídne skoro čistý Android
2015-10-23T07:00:07+02:00
• 23. 10. 2015

Výrobci mobilních telefonů se nepředhánějí jen ve specifikacích u svých smartphonů, ale také v modifikacích operačního systému, zejména pak u Androidu. Společnost Oppo se svým ColorOS patřila do dnešního dne k takovým výrobcům. Avšak začala naslouchat svým zákazníkům a došlo k rozhodnutí, že musí nabídnout alternativu k jejich modifikovanému Androidu.

023159pe27wuee200zw7eu

Během několika dnů, možná týdnů dojde k uvolnění beta verze AOSP (Android Open Source Project) pro vybrané mobilní telefony. Konkrétně se mohou začít těšit majitelé Oppo Find 7, R7, R5 a R5s (+ další modely, které budou uvedeny v roce 2016). Ti si budou moci dopřát na svém smartphonu čisté podoby systému Android.

Oppo přímo uvádí, že se nejedná o náhradu za ColorOS, ale jen za alternativu pro ty, co chtějí mít rychlé aktualizace a rychlý systém. Samotná instalace na smartphonu bude probíhat poměrně jednoduše – uživatel si stáhne nový systém do zařízení a následně provede instalaci přes recovery přímo v telefonu.

Ačkoliv se bude jednat o AOSP, tak si Oppo dovolí zakomponovat své aplikace, ale mnoho jich nebude – Pure Image (aplikace na focení z ColorOS), gesta na displej a MaxxAudio. Instalací AOSP neporušíte záruku, pokud jste ale své zařízení zakoupili na oppostyle.com nebo Amazonu (evropská verze).

Zdroje: community.oppo.com, androidpolice.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat