reklama

Oppo naslouchá – nabĂ­dne skoro ÄŤistĂ˝ Android

Oppo naslouchá – nabĂ­dne skoro ÄŤistĂ˝ Android
2015-10-23T07:00:07+01:00
• 23. 10. 2015

Výrobci mobilních telefonů se nepředhánějí jen ve specifikacích u svých smartphonů, ale také v modifikacích operačního systému, zejména pak u Androidu. Společnost Oppo se svým ColorOS patřila do dnešního dne k takovým výrobcům. Avšak začala naslouchat svým zákazníkům a došlo k rozhodnutí, že musí nabídnout alternativu k jejich modifikovanému Androidu.

023159pe27wuee200zw7eu

Během několika dnů, možná týdnů dojde k uvolnění beta verze AOSP (Android Open Source Project) pro vybrané mobilní telefony. Konkrétně se mohou začít těšit majitelé Oppo Find 7, R7, R5 a R5s (+ další modely, které budou uvedeny v roce 2016). Ti si budou moci dopřát na svém smartphonu čisté podoby systému Android.

Oppo přímo uvádĂ­, Ĺľe se nejedná o náhradu za ColorOS, ale jen za alternativu pro ty, co chtÄ›jĂ­ mĂ­t rychlĂ© aktualizace a rychlĂ˝ systĂ©m. Samotná instalace na smartphonu bude probĂ­hat pomÄ›rnÄ› jednoduše – uĹľivatel si stáhne novĂ˝ systĂ©m do zařízenĂ­ a následnÄ› provede instalaci pĹ™es recovery přímo v telefonu.

AÄŤkoliv se bude jednat o AOSP, tak si Oppo dovolĂ­ zakomponovat svĂ© aplikace, ale mnoho jich nebude – Pure Image (aplikace na focenĂ­ z ColorOS), gesta na displej a MaxxAudio. InstalacĂ­ AOSP neporušíte záruku, pokud jste ale svĂ© zařízenĂ­ zakoupili na oppostyle.com nebo Amazonu (evropská verze).

Zdroje: community.oppo.com, androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim