Intel a Apple – LTE čip pro následníka s názvem iPhone 7?

Intel a Apple – LTE čip pro následníka s názvem iPhone 7?
2015-10-19T08:15:27+02:00
• 19. 10. 2015

Intel je velká společnost, jejíž zaměřením je převážně výroba procesorů, avšak dominuje hlavně u počítačů, zatímco mobilní platforma mu stále uniká mezi prsty. Na této příčce stále sedí Qualcomm, který momentálně dodává své produkty do všech možných zařízení, byť třeba jako jen komponenta k SoC.

Apple_Intel

Na světlo světa se dostávají zprávy o tom, že Intel nasadil svých 1000 zaměstnanců na vylepšení LTE čipu 7360, s nímž má záměr dobýt iPhone 7, jehož představení se datuje na příští rok. Dříve v tomto roce proběhly spekulace o využití čipu 7360 LTE v telefonech iPhone 6s a iPhone 6s Plus na asijském a jihoamerickém trhu, to se však nestalo – v plné míře byl totiž využit čip 9X45 LTE od Qualcommu.

Intel reagoval na dotazy, jejichž zaměření padlo na počet lidí pracujících na vývoji čipu 7360 LTE, velmi suše. Ovšem pravý důvod je jasný již od prvního pohledu. Intel se chce usídlit v mobilním odvětví a tato spolupráce mu k tomu má pomoci.

Apple také vyslal své inženýry do Mnichova, kde byl čip 7360 LTE stvořen, aby jej optimalizovali pro nový iPhone 7. Velký technický gigant také začal najímat vývojáře, již se zabývají vývojem bezdrátové technologie, což samo o sobě může být signálem možné novinky v příštím top modelu společnosti.

Objevují se také zprávy, že by Apple mohl chtít LTE čip zahrnout do SoC, což by zvýšilo rychlost čipu, nemluvě o snížení spotřeby energie. Ovšem tyto zprávy jsou už jen čisté spekulace. Na oficiální informace si ještě budeme muset chvilku počkat.

Zdroj: phonearena.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Student zabývající se tvorbou grafiky, a to jak webových stránek, webových či mobilních aplikací, tak i marketingových produktů. Ve volném čase píše články, testuje nebo recenzuje různá zařízení, která se mu připletou pod ruku. Kontaktní email - pavel.mares@dotekomanie.cz.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat