reklama

Qualcomm Smart Protect – ochrana před malwarem zakořeněná v HW

Qualcomm Smart Protect – ochrana před malwarem zakořeněná v HW
2015-09-01T07:50:13+01:00
• 1. 9. 2015

V tomto roce se objevilo poměrně dost závažných chyb v systému Android. Taktéž některé aplikace mohly získat nepatřičná oprávnění, případně měly možnost narušit soukromí uživatelů. Nejen Google na to reagoval úpravou systému aktualizací. V systému také nabízí základní ochranu před škodlivým softwarem, ale ten je vždy závislý na aktuálnosti databáze – vyžaduje připojení k internetu.

Screen+Shot+2015-08-31+at+9.57.23+AM

Toto by mohl změnit nový projekt od Qualcommu, která se jednoduše jmenuje Qualcomm Smart Protect. Bude přímo zabudován pro SoC Snapdragon 820 a nebude vyžadovat připojení k internetu. Je založen na platformě Zeroth, taktéž od Qualcommu. Díky tomu se systém ochrany bude strojově učit chování aplikací v reálném čase. Jakmile zaznamená něco podezřelého, zakročí.

V podstatě tak Qualcomm přidal hardwarovou ochranu před malwarem, spywarem a jinému škodlivému softwaru přímo do základních součástí telefonu. Kromě toho také umožní skrze API využívat tuto technologii. Ve výsledku budou moci využívat těchto výhod aplikace od společností Avast, AVG, Lookout atd.

Zdroj: gsmarena.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim