reklama

Nové iPhony dorazí do Česka již příští týden a zároveň se rekordně prodávají

Nové iPhony dorazí do Česka již příští týden a zároveň se rekordně prodávají
2015-09-28T17:55:08+01:00
• 28. 9. 2015

Teprve v pátek se začaly nové iPhony 6s a 6s Plus prodávat v pár vybraných zemích a již tu máme zprávu o další dostupnosti v druhé vlně. V té se novinky dostanou do dalších 40 zemí včetně České Republiky, což nebývá zvykem. Zároveň se společnost Apple pochlubila počtem prodaných telefonů za první víkend a je to opět rekord.

9930-3089248_iphone-6s-shoplemonde-01

Konkrétně v pátek 9. října dojde k zahájení prodeje nových iPhonů na našem území. Krom toho se začnou prodávat také v těchto dalších zemích:

Andorra, Rakousko, Belgie, Bosna, Bulharsko, Chorvatsko, Dánsko, Estonsko, Finsko, Řecko, Grónsko, Maďarsko, Island, Irsko, Ostrov Man, Itálie, Lotyšsko, Lichtenštejnsko, Litva, Lucembursko, Maledivy, Mexiko, Monako , Nizozemsko, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rumunsko, Rusko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko a Tchaj-wan

O den později pak začne prodej také v těchto zemích: Bahrajn, Jordánsko, Kuvajt, Katar, Saúdská Arábie a Spojené arabské emiráty. Do konce roku má být pak k dispozici ve více než 130 státech. Apple zároveň ohlásil rekordní číslo prodaných iPhonů za první víkend. Prodalo se jich celkem 13 miliónů. To je tedy o tři miliony více než vloni s iPhony 6.

Ceny zatím nejsou známy, předpokládá se ale okolo 21 tisíc za nejlevnější 16 GB iPhone 6s. Posléze zhruba 24 za 64 GB a kolem 27 za verzi s 128 GB úložištěm. Větší model pak začne kolem částky 24 tisíc.

Zdroj: apple.com

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim