reklama

Huawei Mate S – novinka se k nám dostane v listopadu

Huawei Mate S – novinka se k nám dostane v listopadu
2015-09-02T15:21:11+01:00
• 2. 9. 2015
5

Společnost Huawei představila na veletrhu IFA v Berlíně phablet Mate S. Jak je vidět, výrobce už nepokračuje v běžném číslování, místo toho bylo zvoleno písmeno S. U novinky se zaměřili zejména na zpracování a design. Ve výsledku zde tak máme zařízení nabízející konstrukci z kovu, jehož profil se postupně ztenčuje až na 2,65 mm.

CN5mHaIWoAAYSPE

Samotný displej má úpravu 2.5D, což znamená, že jsou boky skla zaobleny. To by mělo přinést pohodlnější používání, přičemž prstem neucítíte jakoukoliv hranu. Samotná ochrana je zajištěna sklem Gorilla Glass.

Huawei Mate S_Colors

Zobrazovací panel nabízí úhlopříčku 5,5 palce, což asi vyprovokovalo marketingový tým Huawei a ihned musel nový smartphone porovnat s iPhonem 6 Plus. Co se týče rozlišení, MateS nabízí Full HD panel, který navíc dokáže rozeznat sílu tlaku. Tudíž by se dalo říci, že Huawei předběhl Apple v této technologii.

CN5nBHpXAAA2j9n

Při návrhu Huawei Mate S bylo našim cílem vyvinout chytrý telefon poskytující uživatelům velmi personalizovaný zážitek,“ uvedl Richard Yu, CEO Huawei Consumer BG. „Huawei Mate S je založený na poznatcích, jež jsme nashromáždili v oblasti lidské interakce. Nejpozoruhodnější je, že dotyk (hmat) je pro nás tím nejpřirozenějším smyslem, díky němuž poznáváme svět. Huawei Mate S naprosto redefinuje dotykové ovládání smartphonů. Prolamujeme konvenční ovládání dotykových displejů a ustanovujeme nové standardy komunikace mezi člověkem a přístrojem.“

Technické specifikace Huawei Mate S

 • Rozměry: 149,8 x 75,3 x 7,2 mm
 • Váha: 156 g
 • Displej: 5,5“, AMOLED, ONCELL, FullHD
 • CPU: Hisilicon Kirin 935, Quad 2,2 GHz + Quad 1,5 GHz
 • GPU: MALI 628 M 680M
 • RAM/ROM: 3 GB / 32 GB
 • Baterie: 2700mAh (Typ.) 2620mAh (min.) Lithium Polymer
 • OS: EMUI 3.1, Android 5.1
 • Hlavní fotoaparát: 13MP, AF, BSI, F2.0, Dual color-temp LED light
 • Přední fotoaparát: 8MP, FF, BSI, F2.4, LED soft light
 • GPS: kompatibilní s GPS/Beidou/GLONASS/AGPS
 • Senzory: akcelerometr, kompas, gyroskop, ALS, HALL, proximity senzor
 • Další: audio hardware kompatibilní s 3Mic

Huawei Mate S bude v ČR dostupný od listopadu 2015 v barvách grey (šedá) a champagne (stříbřitě zlatá) za předpokládanou cenu 17 590 Kč včetně DPH.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Je to jako u aut Hyundai. Dost odvážná politika srovnávání cen s osvědčenými značkami. Proč jako u Hyundai? Totiž i zde se korejci nepohnuli s kvalitou materiálů (bloky motorů, materiály poloos, čepy…), ale cenově střílí do cen vozů, se kterými se nemůžou v tomhle (nejdůležitějším) ohledu srovnávat. Dost dobře si neumím představit někoho, kdo dá v Evropě přednost čínskýmu mobilu před iphonem.

Ale tohle srovnání asi není zrovna přesné.
Kvalita použitých materiálů je u Huawei dlouhodobě na velmi vysoké úrovni. Stejně tak je to s kvalitou zpracování. Při srovnání s vámi uvádeným iphonem (např. iP6+ 16GB)je stále o dost levnějšní a to přesto, že je to novinka a nabízí některé věci (technologie) navíc oproti iP6+. (jen namátkou displej Force Touch, 8jádrový procesor,rozlišení fotek větší, nižší světelnost objektivu atd.)K tomu to dokázal zabalit do kompaktnějšího provedení než konkurence.
Finálně hodnotit Huawei jako čínský a iPhone jako americký je také poněkud nepřesné. Návrh iPhone vzniká v USA. Celý výrobek je ale vyráběn v Číně včetně jednotlivých komponent.
Dnes je minimum výrobků, které jsou vyráběny v jiné destinaci.

René Zavadil

2. 9. 2015, 17:56
Android aplikace

Moc hezky telefon, ale presne jak pise Petr Hosek, jak jsem dorazil k cene, prestal me zajimat.

Petr Husek

2. 9. 2015, 16:19
Android aplikace

Zaoblené hrany 2.5D měl již před pár lety HTC ONE X. Pokud máte možnost někde zkusit doporučuji. Bohužel to HTC neumělo marketingově prodat.

Petr Hošek

2. 9. 2015, 15:53
Android aplikace

Nechápu u tohoto telefonu cenu vždyť je to huawei a ne Apple, za chvilku budou na telefony banky nabízet hypotéky… ????

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim