reklama

Coolpad Rogue – čínská novinka za 50 dolarů

Coolpad Rogue – čínská novinka za 50 dolarů
2015-09-25T13:15:43+02:00
• 25. 9. 2015

Čínská společnost Coolpad uvedla na trh svého zástupce za nejnižší cenu. Tomu také odpovídá jeho výbava, přestože nejde do takového extrému jako v případě některých modelů od Samsungu, které mají nepoužitelnou 512MB operační paměť RAM. Výrobce uvolní první kusy zařízení pouze pro mobilního operátora T-Mobile ve Spojených státech. Doposud není zcela jasné, zda s odstupem času bude následovat celosvětová expanze.

Coolpad Rogue

Coolpad Rogue si vysloužil 4palcový displej s rozlišením 800 x 480 pixelů (WVGA), pod nímž pracuje neupřesněný procesor Snapdragon od Qualcommu se dvěma jádry o taktovací frekvenci 1,1 GHz, grafický čip Adreno 304 a 1GB operační paměť RAM. Interní paměť pojme jen 4 GB uživatelských dat. Ovšem nechybí slot pro paměťové microSD karty až do výše 32 GB.

Milovníci selfie snímků se budou muset spokojit jen s VGA snímačem. Naopak zadní část nabídne 2megapixelový fotoaparát. Mezi zbývající prvky výbavy patří podpora sítí 4. generace či upravený systém Android v předinstalované verzi 5.1 Lollipop. Oficiální prodej byl naplánován na 30. září za líbivou cenu 50 dolarů (tj. cca 1 214 Kč bez daně).

Zdroj: androidauthority.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 9 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim