reklama

Coolpad Rogue – čínská novinka za 50 dolarů

Coolpad Rogue – čínská novinka za 50 dolarů
2015-09-25T13:15:43+01:00
• 25. 9. 2015

Čínská společnost Coolpad uvedla na trh svého zástupce za nejnižší cenu. Tomu také odpovídá jeho výbava, přestože nejde do takového extrému jako v případě některých modelů od Samsungu, které mají nepoužitelnou 512MB operační paměť RAM. Výrobce uvolní první kusy zařízení pouze pro mobilního operátora T-Mobile ve Spojených státech. Doposud není zcela jasné, zda s odstupem času bude následovat celosvětová expanze.

Coolpad Rogue

Coolpad Rogue si vysloužil 4palcový displej s rozlišením 800 x 480 pixelů (WVGA), pod nímž pracuje neupřesněný procesor Snapdragon od Qualcommu se dvěma jádry o taktovací frekvenci 1,1 GHz, grafický čip Adreno 304 a 1GB operační paměť RAM. Interní paměť pojme jen 4 GB uživatelských dat. Ovšem nechybí slot pro paměťové microSD karty až do výše 32 GB.

Milovníci selfie snímků se budou muset spokojit jen s VGA snímačem. Naopak zadní část nabídne 2megapixelový fotoaparát. Mezi zbývající prvky výbavy patří podpora sítí 4. generace či upravený systém Android v předinstalované verzi 5.1 Lollipop. Oficiální prodej byl naplánován na 30. září za líbivou cenu 50 dolarů (tj. cca 1 214 Kč bez daně).

Zdroj: androidauthority.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim