reklama

Samsung podstrkuje reklamy do notifikací na svých zařízeních

Samsung podstrkuje reklamy do notifikací na svých zařízeních
2015-08-24T07:05:58+02:00
• 24. 8. 2015
9

Není to tak dávno, co jsme se dozvěděli, že HTC nasazuje do své aplikace Blinkfeed propagační příspěvky. Nyní se zdá, že na podobnou taktiku přistupuje i Samsung, ovšem poněkud ráznějším způsobem. Jedná se konkrétně o notifikace s reklamou, jež se z ničeho nic objevily v telefonech některých uživatelů.

samsung-ad1 samsung-ad2 ads

Na jednu stranu již není problém snést otravné reklamy v aplikacích, které jsou zdarma. Pokud poté uživatel uzná za vhodné, může si mnohdy koupit plnou verzi a tím ukončit zobrazování těchto reklam. Nicméně zde vyvstává otázka, proč by se mně, jakožto obyčejnému uživateli, měly zobrazovat reklamy v notifikacích mého vlastního zařízení, za nějž jsem zaplatil.

Zatím se tento jev objevuje jen zřídka a mnoho uživatelů to možná ani nemusí vnímat. Na snímcích výše si můžete všimnout dvou reklam. Jedna z nich je však zaměřena i na produkt samotného výrobce. Z mého pohledu si společnost uvědomuje, že její kroky nevedou k takovému zisku, který je třeba, a snaží se to kompenzovat, kde jen to jde. Avšak nejsem si jist, zda tento krok je správný a povede k vytouženým výsledkům.

Zdroje: androidspin.com, androidpolice.com

reklama
reklama

Student zabývající se tvorbou grafiky, a to jak webových stránek, webových či mobilních aplikací, tak i marketingových produktů. Ve volném čase píše články, testuje nebo recenzuje různá zařízení, která se mu připletou pod ruku. Kontaktní email - pavel.mares@dotekomanie.cz.

Komentáře

Vladimír Jícha

24. 8. 2015, 14:40

A je to opravdu od Samsungu? To si myslím, že by si dovolili docela dost. Navíc mám takové tušení, že Google nedávno v nějaké nové verzi podmínek pro aplikace reklamy v notifikační liště zakázal.

Pavel Mareš

24. 8. 2015, 14:42

Prostředí je TouchWiz a objevilo se to u více redaktorů či uživatelů, viz komentář níže. U obrázků výše je vidět, že reklama je od aplikace “Samsung Push Service”. Bohužel to je tedy dosti pravděpodobné.

Adam Novotný

24. 8. 2015, 12:40

Dnes se mi reklama v notifikaci objevila. Reklama je na bezdrátovou nabíječku zdarma k S6. NOTE 3; 4.4 kitkat

Pavel Mareš

24. 8. 2015, 12:43
Android aplikace

Myslíte, že byste mi mohl poslat na pracovní email screenshot? (pavel.mares@dotekomanie.cz) Děkuji za reakci.

a Disques sa mi páčil o dosť viac… prečo ste sa takto rozhodli?

Přemysl Vaculík

VIP 24. 8. 2015, 8:42

Kvůli nové aplikaci. Disqus byl na hranici své použitelnosti a navíc vyžadoval účet navíc, nebo přihlášení.

Veľa veľkých stránok stále používajú disqus a nie je v tom problém. Prihlásiť sa šlo presne ako tuna cez FB, alebo G+. Odtiaľto mi napríklad neprišla správa, keď ste mi odpovedali na komentár a keby som sa nepreklikal cez stránky (rozumiem, že z toho máte reklamu), tak by som nevedel, že ste mi odpísali.
No čo už… zvyknem si, alebo prestanem komentovať….

Přemysl Vaculík

VIP 24. 8. 2015, 15:01

Provedli jsme úpravy, aby zde byly notifikace na odpovědi. Děkujeme za podmět.

ak by som vlastnil telefón a zobrazila by sa mi tam reklama, tak by šiel hneď root a custom rom a potom od toho výrobcu už žiadny telefón viac nekúpiť… So samsungom to ide dolu vodou… des…

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim