reklama

Nová beta iOS 9 – tapety, vylepšení Carplay a další detaily aktualizováno

Nová beta iOS 9 – tapety, vylepšení Carplay a další detaily [aktualizováno]
2015-08-07T19:55:49+02:00
• 7. 8. 2015

Apple po dvou týdnech vydal nové betaverze operačního systému iOS ve verzi devět. Konkrétně byla publikována pátá vývojářská betaverze a třetí veřejná betaverze. Obě verze jsou ale totožné a přinášejí několik novinek. Asi největší změnou jsou zcela nové tapety. Dále se menším inovací dočkaly aplikace Carplay, klávesnice a kalendář.

img_1024 img_1025 img_0084

Nové tapety nabízejí různé motivy jako třeba planety, křídla ptáků, květiny či jen abstraktní snímky. Ze systému byla ale bohužel odstraněna většina původních tapet a to dokonce i ta, která byla prezentována s první betaverzí iOS 9. Dále prošlo vylepšením Carplay, které lépe spolupracuje s Apple Music. Přímo na displeji můžete nově skladbám dávat srdíčko. Na pozadí je pak také vidět rozmazaný obrázek alba.

img_1036 img_1030

V aplikaci kalendář přibyla uvítací obrazovka se seznamem novinek. Nabízení aplikací na základě vaší polohy na uzamčené obrazovce nyní bude nabízet jen nainstalované aplikace. V aplikace hudba máte nově možnost zamíchat všechen obsah Mírnou úpravou grafiky pak prošla tlačítka Shift, Delete a mikrofon na klávesnici.

Finální verze přijde na podzim a přinese například plnohodnotný multitasking pro iPad. Jak to funguje, se můžete podívat na videu níže, které jsme natočili.

Aktualizováno

Pokud máte zájem o tapety, přidáváme odkaz na balík, který je obsahuje.

1 2 3

4 5 6

7 8 9

10 11 12

13 14 15

Zdroje: 9to5mac.com, chip.de

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim