reklama

Microsoft DisplayCover – klávesnice s dotykovĂ˝m e-ink displejem

Microsoft DisplayCover – klávesnice s dotykovĂ˝m e-ink displejem
2015-08-31T09:52:04+02:00
• 31. 8. 2015

Běžně lze k tabletům Surface od Microsoftu koupit obal Type Cover s klávesnicí, díky kterému se na tabletu lépe píše. Nyní přišel Microsoft s prototypem, který kromě klávesnice obsahuje také dotykový displej s elektronickým inkoustem.

14971

Prototyp pochází z dílny týmu Microsoft Applied Sciences Group. Elektronický inkoust byl zvolen z důvodu energetické nenáročnosti, používáním displeje tedy nezkrátíte nijak výrazně celkovou výdrž tabletu. Cílem celého projektu je ušetření místa na displeji samotného tabletu. Přesunutím některých prvků na displej pouzdra DisplayCover ušetříte cenné místo na hlavním displeji.

Microsoft-Surface-e-ink

Monochromatický displej má rozlišení 1280 x 305 pixelů a nachází se nad samotnou klávesnicí. Po připojení k tabletu Surface Pro 2 díky tomuto displeji získáme o 8 % větší pracovní plochu. Displej mimo jiné podporuje gesta, dokáže zobrazit trackpad, lze pomocí něj rozšířit nabídku Start a dokonce je možné jej ovládat stylusem.

displaycover_1

Kromě toho lze na displej zobrazit i části jednotlivých aplikací, například některá tlačítka, ovládací prvky grafických programů a mnoho dalšího. Spekuluje se, že by se tato technologie mohla objevit u tabletu Surface Pro 4, který by měl být dle dosud dostupných informací představen již 19. října spolu s novými top modely Lumia. Ve stejný den bychom se mimo jiné měli dočkat i druhé verze náramku Microsoft Band.

Zdroj: neowin.net

reklama
reklama

David PilaĹ™

Student IT, softwarový tester a nadšenec do technologií všeho druhu. Ve volném čase poslouchá hudbu, fotí telefonem a rád se projede na kole.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim