reklama

Wena Wrist – hodinky bez displeje

Wena Wrist – hodinky bez displeje
2015-09-02T08:51:20+02:00
• 31. 8. 2015
2

Trh s chytrými hodinkami nabízí v současnosti poměrně široké portfólio produktů. I tak se najdou příležitosti zkusit něco nového. Právě v rámci crowdfunding platformy First Flight od Sony se objevily hodinky Wena Wrist, které ale nemají mobilní operační systém a dokonce ani neobsahují displej. V podstatě se jedná o běžné hodinky a všechny technologie jsou ukryty v pásku.

top

V něm najdeme funkce jako oznamování notifikací skrze vibrace nebo LED indikátor. Dále nesmí chybět senzory na měření aktivit a velkým překvapením je implementace technologie na placení. Ta ale používá japonská standard FeliCa s NFC, tudíž u nás by nebyly hodinky použitelné. Samotná komunikace s mobilním telefonem probíhá skrze Bluetooth. Bohužel jsou v současnosti podporovány zařízení jen se systémem iOS.

design_assembly

Pásek s elektronikou vydrží nabitý přibližně jeden týden, přičemž nabíjení trvá hodinu. Disponuje certifikací IPX7 a IPX5. Co se týče samotných hodinek, tak vydrží 3 až 5 let podle toho, jaké si zvolíte.

design_case_and_lug

Tento projekt zatím čeká na mikro investory, přičemž již získal 65% podporu. Uvidíme, jestli budou hodinky nakonec dostupné. Případně, jestli se někdy dostanou mimo Japonsko.

Zdroj: thenextweb.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Stanislav Zavadil

2. 9. 2015, 8:43

Bhužel JSOU v současnosti podporovány zařízení se systémem iOS. ?

Přemysl Vaculík

VIP 2. 9. 2015, 8:51

Zapomněl jsem na slovíčko „jen“. Jakože chybí další systémy.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim