reklama

iPhone 6s bude mít mnohem silnější tělo, aneb konec “bendgate”

iPhone 6s bude mít mnohem silnější tělo, aneb konec “bendgate”
2015-08-21T07:10:21+01:00
• 21. 8. 2015
1

Po loňském skandálu s ohýbáním nového iPhonu 6 nechce Apple letos nechat nic náhodě. U nového modelu totiž přijde s mnohem pevnější konstrukcí. O tom jsme již psali zde. Nyní se ale na internet dostalo video, ve kterém je porovnávána konstrukce iPhonu 6 a 6s. A rozdíl je vskutku markantní.

Nový model totiž vydržel několikanásobně větší tlak než původní šestka. Ta se začala ohýbat již při působení síly 13,6 kg, zatímco novinka se prohla až při působení síly 30 kg. A navíc se při ohnutí otvory pro tlačítka hlasitosti tolik nezdeformovaly. Důvodem, proč vydrží iPhone 6s víc, je použití jiné slitiny hliníku – série 7000. Tento materiál je složen z hliníku a zinku. Původní iPhone 6 používal hliník série 6000, který zinek neobsahoval.

Je tedy hezké, že nakonec Apple tento problém vyřeší a iPhony se již nebudou dát tak snadno ohnout. Jen je tak trochu škoda, že se tak třeba nestalo již dříve v nějaké novější revizi iPhonu 6, kde údajně tehdy také trochu vyztužil tělo. Představení iPhonu 6s pak očekáváme 9. září.

Zdroj: youtube.com

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

mobilesman

VIP 21. 8. 2015, 9:36

jim je to jedno hlavně že to prodali… to ohýbání bylo pouze šetření na materiálech nic víca

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim