reklama

Android M obsahuje podporu „theme engine“

Android M obsahuje podporu „theme engine“
2015-06-03T07:10:03+01:00
• 3. 6. 2015

Oficiální uvedení nové verze Androidu je plánované na třetí kvartál tohoto roku, zřejmě společně s uvedením nových Nexusů. Prozatím máme k dispozici developer preview verzi, která nyní podléhá drobnohledu nejen komunity vývojářů. Postupem času se dozvídáme o všem, co Google zakomponoval do nové verze systému.

LayersManager

Nyní se podařilo odhalit, že do Androidu M byl zakomponován „theme engine“ – systém pro šablony vzhledu Androidu. Konkrétně se jedná o RRO (Runtime Resource Overlay), který například využívá Sony u svých zařízení, aby si uživatelé mohli měnit vzhled systému pomocí šablon.

Avšak v Androidu M se nejedná v tuto chvíli o nativní funkci, která by byla přístupná pro každého. Abyste mohli využívat těchto výhod, potřebujete root. Dále pak už stačí nainstalovat aplikaci jako třeba Layers Manager a můžete si pohrávat se vzhledem.

Není jasné, jestli Google plánuje někdy vydat možnost změny vzhledu systému pro všechy. Možná se jedná jen o experimentální možnost, která nikdy nebude uvolněna pro běžné uživatele.

Zdroj: phandroid.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim