reklama

To nej z uplynulého týdne #18 – #TattooGate, ADB a Build 2015

To nej z uplynulého týdne #18 – #TattooGate, ADB a Build 2015
2015-05-03T15:34:41+02:00
• 3. 5. 2015

61 miliónů iPhonů a „poškrábaná“ pověst Watch

Apple se pochlubil, jak se mu dařilo ve druhém fiskálním čtvrtletí. V meziročním porovnání si polepšily iPhony, a to o 40 %. Bohužel iPady zaznamenaly pokles o 23 %.

apple-money

LG G4

LG se konečně pochlubilo nejnovějším top modelem G4. K velkému překvapení nedošlo, jelikož před představením proběhlo mnoho úniků, které nám daly kompletní obrázek o této novince. I tak LG lákalo na kožená záda smartphonu a také na jeho fotografické schopnosti.

lg-g4-leak39

Google Now a podpora aplikací

Google pomalinku rozšiřuje seznam podporovaných aplikací, které mají přístup do karet Now. Zajímavostí může být fakt, že do seznamu 90 aplikací se dostal i český výtvor Sleep As Android.

Screenshot (77)

Cyanogen a OnePlus

Tyto dvě společnosti vstoupily na trh smartphonů společně, ale nyní se rozcházejí. Výrobce OnePlus má již vlastní ROM a Cyanogen si našel nové partnery.

oneplus-one

Mapy.cz nově nabízí jízdní řády pro celou ČR

Seznam rozbouřil klidné vody českého trhu, když došlo k akvizici aplikace PubTran. Jednak se nyní pracuje na vývoji aplikací pro další platformy, ale také Mapy.cz nabízejí informace o dopravě.

logo-mapy-cz

Build 2015

Microsoft i letos hostil vývojářskou konferenci Build 2015, kde došlo na ukázku novinek nejen z Windows 10. Hodně novinek se točilo i kolem vývoje aplikací, kde budou mít vývojáři jednodušší cestu, jak portovat výtvory určené pro Android na platformu Windows Phone.

DSC_0374

Google+ pro Android

Sociální síť Google brzy dostane novinku, která se jmenuje Kolekce. Díky ní budete moci vytvářet tématické příspěvky, které budete moci členit v podstatě do kategorií.

google-plus-collections

Android 5.1.1

Nejnovější verze Androidu se pomalinku začíná šířit, aspoň tedy v podobě factory image. Tentokrát se dočkaly tablety Nexus 7 a Nexus 10.

androids

Grooveshark je mrtev

Jedna ze starších hudebních služeb byla totálně pohřbena. Grooveshark totiž dostatečně pohlídal licence a autorská práva. Ani zavřením krámu není vše vyřešeno a majitelé se potýkají se soudními spory.

grooveshark-bb34-billboard-650

Apple Watch a #TattooGate

Máme zde další kauzu, která se týká hodinek Apple Watch. Sám Apple přiznává, že senzory na tomto zařízení mají problém s potetovanou kůží, a nejde jen o měření tepu.

apple-watch-fail

ADB pro Chrome

Když se řekne Chrome, mnozí si představí jen další webový prohlížeč. Avšak postupem času se z tohoto softwaru stává platforma. Nově například můžete využívat ADB příkazy pro ovládnutí svého zařízení s Androidem.

2015-05-03 08.42.31

APLIKACE A HRY – NOVINKY A AKTUALIZACE

Nepřehlédněte: To nej z uplynulého týdne #17 – Mi 4i, Z4, Fi, Hellop a Android 5.1.1

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim