reklama

Microsoft představil Cortanu pro iOS a Android

Microsoft představil Cortanu pro iOS a Android
2015-05-26T15:36:58+02:00
• 26. 5. 2015

Microsoft dnes oficiálně oznámil, že digitální hlasová asistentka Cortana bude dostupná pro všechny tři velké mobilní platformy. Ve Windows 10 bude již integrována v systému, v systémech Android a iOS ji poté bude možné doinstalovat jako samostatnou aplikaci.

Na videu, které Microsoft s dnešním oznámením vypustil, je vidět, jak bude aplikace vypadat na zařízení Android. Je nutné počítat s tím, že v systémech Android a iOS bude Cortana o některé funkce omezena, protože ji nelze úplně integrovat. Microsoft ale zdůraznil, že bude možné využívat hlasové vyhledávání a budou fungovat i notifikace, například o odletech nebo fotbalových výsledcích.

Aplikace by, podle Microsoftu, měla uživatelům nových Windows 10 umožnit najít zajímavé aplikace na zařízeních s libovolným operačním systémem a zajistit jednoduché a plynulé používání služeb jako jsou OneNote, OneDrive a další.

cortanagif.0

Na videu je ukázána raná verze aplikace, proto se samotný vzhled a funkce mohou do vydání ještě změnit. Aplikace pro Android je plánována na druhou polovinu června a aplikace pro jablečný iOS někdy v druhé polovině letošního roku.

Zdroj: theverge.com

reklama
reklama

Martin Čollák

Student Střední průmyslové školy. Rád cestuje, hlavně vlakem.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim