reklama

Google experimentuje s Android aplikacemi v Dartu

Google experimentuje s Android aplikacemi v Dartu
2015-05-04T06:35:33+02:00
• 4. 5. 2015

dart-logo-wordmark-640x170

Většina aplikací pro Android je dnes napsána v Javě, ale v Googlu začínají experimentovat s možností tvořit aplikace v Dartu, jejich vlastním programovacím jazyce určeném pro psaní webu. Jejich cílem je rychlost jak samotných aplikací, tak jejich vývoje.

Projekt Dart na Androidu se v tuto chvíli jmenuje Sky. Ten je stále v raných fázích vývoje, nicméně jeho vývojáři mají opravdu vysoké cíle. Chtějí, aby aplikace psané pomocí Sky běžely na 120 FPS, přičemž dnešní standard je 60 FPS a 120FPS ani dnešní displeje nedokáží zobrazovat. Sky se dělí na Sky Engine a Sky Framework. První zmíněné je zodpovědné přímo za běh Dart kódu a druhé zmíněné je struktura sloužící pro ulehčení vývoje, obsahuje například předpřipravené Material Design widgety.

Tým zodpovědný za Dart vydal na Play Store jednoduchou demo aplikaci, která ukazuje možnosti využití Sky frameworku. Je opravdu jednoduchá a načítá se přes HTTP z internetu, takže v závislosti na rychlosti připojení může trvat poměrně dlouho, než se spustí. To je poněkud neefektivní, ale vzhledem k tomu, že se jedná o webovou aplikaci, půjde využít cachování.

logo-app Sky Demo Eric Seidel (Sky) Zdarma ANDROID

Sky aplikace mají k dispozici kompletní přístup k androidímu API, stejně jako každá normální aplikace, což vzhledem k automatickým aktualizacím může přinést nějaká bezpečnostní rizika. V tuhle chvíli je ale Sky v experimentální fázi a je pravděpodobné, že se v budoucnu výrazně promění. Zatím navíc funguje pouze na Androidu, ale autoři Sky plánují přinést i podporu jiných platforem, jako třeba iOS.

Můžete se také podávat na záznam přednášky Erica Seidela na letošním Dart Summitu.


Zdroj: arstechnica.com

reklama
reklama

Jan Polášek

Technologický nadšenec, fanoušek Googlu a jeho služeb, milovník čistého Androidu bez nadstaveb, začínající webový vývojář a politickým smýšlením libertarián.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim