reklama

Android M – automatická záloha nastavenĂ­ aplikacĂ­ Google I/O 2015

Android M – automatická záloha nastavenĂ­ aplikacĂ­ [Google I/O 2015]
2015-05-28T22:36:20+01:00
• 28. 5. 2015
2

Google na vývojářské konferenci I/O 2015 zveřejnil několik zásadních bodů kolem nového Androidu M. Samozřejmě nebylo dost času, aby byla prezentována každá novinka, ale jednu měl zmínit a nenechávat ji stranou. Android M totiž přináší automatickou zálohu nastavení aplikací.

devices-hero_620px

Každá aplikace má k dispozici 25MB prostor v Google Disku u uživatele. Nemusíte se bát, že by se vám tak snižovala kapacita, toto nemá absolutně žádný dopad a jedná se tak o prostor zdarma. Systém Android M každých 24 hodin během nabíjení a nepoužívání zálohuje nastavení každé aplikace.

Pokud tedy přecházíte na nové zařízení, získáte nejen automaticky aplikace, které jste používali na předchozím, ale navíc se stáhne i nastavení každé z nich. Díky tomu odpadne nutnost znovu vše nastavovat. Největší výhodou je pak fakt, že vývojáři aplikací nemusí do svého kódu cokoliv zakomponovávat pro podporu nové funkce. Vše je řešeno automaticky. Obnovování dat bude možné i u již odinstalované nebo přeinstalované aplikace. Avšak samotný systém zálohy vynechává dočasné soubory aplikací a také cache.

Pro vývojáře: developer.android.com/preview/backup/

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Jo, tohohle jsem si všiml hned po nainstalování Android M. Dokonce si to pamatovalo i rozmístění ikonek na ploše.

Super!

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim