reklama

Zveme vás na iCON 2015

Zveme vás na iCON 2015
2015-04-16T06:30:35+01:00
• 16. 4. 2015

Dne 25. a 26. dubna 2015 proběhne v Národní technické knihovně v pražských Dejvicích již třetí ročník festivalu pro milovníky technologií iCON. Jedná se o hlavní konferenci, která je plná inspirativních přednášek. Účastníci se mohou těšit na zahraniční řečníky, kteří jsou špičkami ve svém oboru. Celá akce proběhne v sobotu.

Dvoudenní festival, na který je vstup zdarma a kde si návštěvníci mohou osahat a vyzkoušet spoustu novinek a samozřejmě si nakoupit doplňky pro svá zařízení nebo si nechat poradit od odborníků, bude probíhat kromě soboty i v neděli dopoledne. Od pátku jsou na programu také specializované tréninky, kde se bude jednotlivým tématům z různých oborů věnovat dopodrobna, účastníci si budou moci všechno vyzkoušet a naučit se krok za krokem.

iCON2015_pohlednice-1@2x

Letošní ročník bude zaměřen, stejně jako loni, především na lifehacking. Co to vlastně lifehacking je? Jde o různé činnosti, které lidem usnadňují život, pomáhají se rozvíjet, jednodušeji dosahovat cílů, ať už s využitím různých aplikací nebo jen za pomocí tužky, papíru a „know-how“.

Sobotní konference, to je 7 přednášek, účastníci se mohou těšit na 3 zahraniční řečníky a špičky mezi českými. Ze zahraničních hostů vystoupí zakladatel světového hnutí skečnoutingu, což je v podstatě „povznešená“ forma čmárání poznámek a převádění do aplikace, Mike Rohde, kterému na jaře vyšla v ČR kniha s názvem Příručka Skečnoutingu, dále Thomas Hellum, vynálezce takzvané Slow TV a řečník, jehož přednášku na TED konferenci zhlédlo přes milion a půl diváků.

Účastníci by si rozhodně neměli nechat ujít Franka Meeuwsena a konečně zjistit, v čem všem spočívá kouzlo zelené aplikace Evernote, kterou všichni znají, ale málokdo ji umí pořádně používat. Z českých řečníků budou na programu přednášky Petra Máry, který představí poprvé v Česku největší novinku od Applu – Apple Watch, dále na tipy a triky jak „hacknout“ život, autora několika úspěšných knih, Tomáše Baránka, ševce Radka Zachariáše, jemuž se podařilo skloubit tradiční řemeslo s novými technologiemi, a spoustu dalších.

 iCON2015_tapeta_1024x768_2

Na festivalu, kam je vstup zdarma, se mohou lidé těšit kromě partnerských přednášek, kde uvidí spousty vychytávek pro chytrá zařízení, hraček a robotů, také na představení hudební sprchy, minikino, virtuální realitu v podobě iPadem ovládaných autíček v reálném čase, DJský pult a spoustu dalších atrakcí. V sobotu i v neděli se bude natáčet videocast Digit, proběhnou zajímavé panelové diskuze redaktorů našich předních magazínů s Apple tematikou a pořád se bude něco dít nejen na pódiu, ale i na stáncích partnerů. Fotografující nadšenci si nesmí nechat ujít akci s názvem Fotowalk, procházku s Honzou Březinou v okolí NTK s tipy, jak fotit lépe.

Pro ty, kteří poznají rádi věci „do hloubky“ jsou již od pátku připraveny tréninky s různou tematikou. Pokud se tedy chcete naučit skečnoutovat přímo od zakladatele tohoto trendu, ovládat Evernote krok za krokem, pořídit si do Macu Office a naučit se s ním pracovat, naučit se správně prezentovat, zamixovat si na DJském pultu, registrujte se už teď na iconprague.com/konference/#icontrenink.

iCON Prague založila parta Apple nadšenců, kteří jsou zároveň profesionály ve svých oborech, ať už jde o různá školení metody GTD (getting things done), kreativní psaní, či marketing a založili jej z toho důvodu, že Apple komunita je u nás v České republice obrovská, lidé se rádi potkávají a sdílí nové poznatky a zážitky. Protože se na konferencích vystřídají spousty známých osobností nejen ze světa internetu, je to navíc skvělá příležitost k seznámení a poznávání nových lidí, kteří mají společný zájem, v případě Apple dokonce, dá se říct, životní styl.

reklama
reklama

Redakce

Dotekománie vás provede světem mobilních zařízení a technologií. Čtěte, ptejte se, komentujte.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim