reklama

Samsung vytvořil tým pro výrobu displejů určených pro Apple

Samsung vytvořil tým pro výrobu displejů určených pro Apple
2015-04-21T12:30:18+01:00
• 21. 4. 2015

Zahraniční agentura Bloomberg přinesla v uplynulém týdnu velmi zajímavou informaci týkající se nově vzniklé spolupráce mezi dlouhodobými nepřáteli na poli chytrých zařízení. Společnost Samsung údajně vytvořila k 1. dubnu speciální tým s 200 zaměstnanci, kteří zcela odděleně budou pracovat na displejích pro chytrá zařízení od kalifornského Applu. Dokonce tito pracovníci mají údajně přísný zákaz hovořit s jinými týmy ze společné firmy.

Samsung Apple

Ačkoliv jsou si oba přímými konkurenty ve všech segmentech trhu (chytré telefony, tablety, chytré hodinky) a za poslední roky proběhlo několik právních bitev, i přesto mají za sebou velmi rozsáhlé spolupráce. Samsung od oficiálního uvedení iPhonu 4 v roce 2010 vyrábí Applu různé prvky. Počínaje displeji přes čipové sady až po paměťové flash moduly. Nový tým má být znamením toho, že vztah mezi Applem a Samsungem opět vzkvétá, poté co klesl počet soudních sporů mimo Spojené státy.

Podle tajných zdrojů Bloombergu je Samsung největším dodavatelem hardwarových komponentů. Nicméně dřívější spekulace hovořily o dvou dodavatelích, v jejichž režii bude výroba nového čipu A9 pro chystané produkty s emblémem jablka. K Samsungu by se tedy měla připojit známá společnost TSMC, která obstarává výrobu čipové sady A8 do dvojice iPhone 6 a iPhone 6 Plus.

Zdroj: bloomberg.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim