reklama

Samsung vytvořil tým pro výrobu displejů určených pro Apple

Samsung vytvořil tým pro výrobu displejů určených pro Apple
2015-04-21T12:30:18+00:00
• 21. 4. 2015
Thumbnail

Zahraniční agentura Bloomberg přinesla v uplynulém týdnu velmi zajímavou informaci týkající se nově vzniklé spolupráce mezi dlouhodobými nepřáteli na poli chytrých zařízení. Společnost Samsung údajně vytvořila k 1. dubnu speciální tým s 200 zaměstnanci, kteří zcela odděleně budou pracovat na displejích pro chytrá zařízení od kalifornského Applu. Dokonce tito pracovníci mají údajně přísný zákaz hovořit s jinými týmy ze společné firmy.

Samsung Apple

Ačkoliv jsou si oba přímými konkurenty ve všech segmentech trhu (chytré telefony, tablety, chytré hodinky) a za poslední roky proběhlo několik právních bitev, i přesto mají za sebou velmi rozsáhlé spolupráce. Samsung od oficiálního uvedení iPhonu 4 v roce 2010 vyrábí Applu různé prvky. Počínaje displeji přes čipové sady až po paměťové flash moduly. Nový tým má být znamením toho, že vztah mezi Applem a Samsungem opět vzkvétá, poté co klesl počet soudních sporů mimo Spojené státy.

Podle tajných zdrojů Bloombergu je Samsung největším dodavatelem hardwarových komponentů. Nicméně dřívější spekulace hovořily o dvou dodavatelích, v jejichž režii bude výroba nového čipu A9 pro chystané produkty s emblémem jablka. K Samsungu by se tedy měla připojit známá společnost TSMC, která obstarává výrobu čipové sady A8 do dvojice iPhone 6 a iPhone 6 Plus.

Zdroj: bloomberg.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Od zrodu Dotekománie je stálým přispěvatelem. Tato věrná podpora trvá téměř 6 let a vzniklo přes 2 500 článků v různé podobě. Oblíbeným výrobcem je Apple a hned v závěsu Blackberry s Nokií. Nyní spokojeně užívá šťavnatý iPhone X s jablečnou příchutí.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit