reklama

Google zrušil projekt na lepší výdrž smartphonů na jedno nabití

Google zrušil projekt na lepší výdrž smartphonů na jedno nabití
2015-04-02T07:40:51+01:00
• 2. 4. 2015

Google si rád pohrává s novými technologiemi a někdy je uvolňuje pro veřejné beta testování, jindy si je nechává pod pokličkou dlouhou dobu. Posledním velkým testem jsou chytré brýle Google Glass. Tento projekt si prošel razantní změnou, kdy bylo v podstatě zrušeno veřejné testování a vše se vrátilo nazpět do tajných laboratoří Googlu.

How_to_charge_your_phone_tablet_faster

V této oblasti tu jsou dvě divize. Google X laboratoře se zaměřují na dlouhodobé projekty, jako je třeba samořídící auto. Druhou divizí je ATAP – Advanced Technology and Projects. Zde se zaměřují na krátkodobé projekty, kdy je v podstatě vymezena doba dvou let. Během ní musí být vidět výsledek nebo značný pokrok, jinak dojde ke zrušení.

Bývalá ředitelka ATAP, Dr. Regina Dugan,  se nechala slyšet, že se pracovalo na projektu se zaměřením na prodloužení týkající se baterií. Konkrétně se měla vyvinout technologie, která by nám dala 5x až 10x delší dobu používání smartphonů. O tomto sní nejeden uživatel. Místo nabíjení zařízení jednou za den či dva bychom se dostali až na 5 dnů, případně na 10 dnů.

regina-dugan-darpa-google-pentagon

Dr. Regina Dugan

Bohužel byl tento projekt ukončen. Dokonce se na něm nepracovalo ani dva roky, ale jen 9 měsíců. Bohužel nevíme, co vedlo Google k tomuto rozhodnutí. Možná se jednalo o slepou uličku, nebo by bylo potřeba rozhodně většího časového úseku na vyvinutí technologie.

Kromě ukončení projektu dochází i k rozpuštění týmu, který jej měl na starost. Nebo spíše management odchází přímo z ATAP.

Snad se příští rok dočkáme nějakého posunu. Rozhodně je zde světlo naděje, ale vše záleží na výrobcích smartphonů.

Zdroj: businessinsider.in

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim