reklama

Cyanogen končí spolupráci s OnePlus

Cyanogen končí spolupráci s OnePlus
2015-04-29T07:50:44+01:00
• 29. 4. 2015

Společnost, která stojí za komunitním ROM postavenými na systému Android vloni vstoupila i na trh se smartphony, a to ve spolupráci s výrobcem OnePlus, konkrétně modelem OnePlus One. Nyní se však tato spolupráce chýlí ke konci.

oneplus-one

Na Global Mobile Internet Conference v Pekingu to uvedli zástupci Cyanogenu Kirt McMaster a Steve Kondik, když mluvili o minulosti i budoucnosti společnosti. Podle nich je hlavním důvodem fakt, že každá společnost měla odlišné cíle, což vedlo k neshodám. Dalším momentem, kdy to mezi společnostmi dřelo, byl moment vstupu OnePlus na indický trh, kde měl Cyanogen uzavřenou dohodu s konkurenčním výrobcem smartphonů MicroMax, což vedlo k dočasnému zablokování prodeje OnePlus One v Indii.

Kirt McMaster nebyl ze spolupráce moc nadšený, protože výrobce podle něj využil jména Cyanogenu k tomu, aby si vybudoval pozici na trhu, přičemž spoluzakladatel OnePlus označil spolupráci spíše za oboustranně přínosnou. I přes končící spolupráci však McMaster popřál OnePlus mnoho úspěchů.

Konec spolupráce s OnePlus, která již nyní připravuje vlastní Oxygen OS, neznamená pro Cyanogen konec na trhu se smartphony, protože již nyní by měl spolupracovat s výrobci, kteří by měli mít šanci se rychleji dostat na mezinárodní trh.

Uživatelé, kteří vlastní zařízení s Cyanogen OS, se nemusí bát, že by přišli o podporu, Cyanogen ji bude i nadále nabízet.

Zdroj: androidauthority.com

reklama
reklama

Michal Císařovský

Student ČZU v Praze, který se zajímá o vše kolem Androidu, především o aplikace. Rád zkouší nové komunitní ROM a především se neustále zabývá grafickými úpravami svého telefonu. Jeho nejoblíbenější modelovou řadou jsou Xperie. Mezi jeho další záliby patří fotografování, hudba a divadlo.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim