reklama

Apple si pořídil LinX Imaging – nové kamery do mobilů a MacBooků?

Apple si pořídil LinX Imaging – nové kamery do mobilů a MacBooků?
2015-04-20T12:40:13+01:00
• 20. 4. 2015

Apple si potrpí na fotografické schopnosti iPhonů. Investuje nemalé částky do vývoje, což se kladně projevuje na výsledcích. Mnoho uživatelů nedá dopustit na foťák u iPhonu. Z tohoto důvodu pravděpodobně odkoupil i malou izraelskou technologickou společnost LinX Imaging za 20 miliónů dolarů, která vznikla teprve v roce 2011.

Linx_logo

LinX Imaging byl založen pány, kteří se jmenují Ziv Attar a Andrey Tovchigrechko. Attar dříve působil jako specialista na optiku u obranné společnosti Rafael Advanced Defense Systems Ltd. Andrey byl zaměstnáván Samsungem v oblasti vývoje algoritmů. Jejich společnost LinX se zaměřovala na vývoj pokročilých foťáků, které obsahují 2, 3 nebo 4 senzory.

Picture_for_PR

S jejich technologií mohou například nechávat u fotografií rozmazávat pozadí nebo vytvářet 3D modely objektů. Dále lze přeostřovat po vyfocení, měřit vzdálenost a rozměry objektů, případně se nabízí i biometrické 3D skenování obličeje. Taktéž mohou foťáky umožnit zachycení většího množství světla i ve zhoršených podmínkách.

Zatím se neví, jestli Apple implementuje tuto technologii do iPhonů nebo kdy se to stane. Mluví se i o možnosti začlenění do MacBooků.

Zdroje: wsj.com, techcrunch.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim