reklama

Apple si patentoval voděodolnost pro iPhone

Apple si patentoval voděodolnost pro iPhone
2015-03-09T07:40:59+02:00
• 9. 3. 2015
1

Samsung odstranil ze svých posledních smartphonů voděodolnost, ale Apple udělal krok dopředu v opačném směru. Nový patent od firmy Cupertino poukazuje na to, že zvažuje voděodolnost pro budoucí iPhone a další zařízení. Patent byl sice předložen už téměř před rokem, ale publikován  U.S. Patent & Trademark Office až ve čtvrtek. Popisuje potenciální “metody pro ochranu elektronických součástek před vlhkostí.“ Zajímavá je také skutečnost, že se Apple zaměřuje na ochranu jednotlivých komponentů spíše než před vnikem vody do zařízení jako takového.

apple-waterproof-patent-3

Společnost má několik nápadů, které by mohly ochránit vaše zařízení před vodou. Apple plánuje chránit své plošné spoje pomocí hydrofobního nátěru aplikovaného díky chemickým výparům a nebo je jednoduše utěsnit silikonem. Neexistuje však žádná jistota toho, že voděodolnost bude aplikována v nejbližší době. S prodejem telefonů iPhone nebyl problém doteď i bez voděodolnosti, takže je pravděpodobné, že Apple nebude spěchat. Přesto bychom docela rádi tyto technologie viděli na dalších zařízeních této firmy co nejdříve.

apple-waterproof-patent-4apple-waterproof-patent-5

 

 

Zdroj: technobuffalo.com

reklama
reklama

Samuel Beniak

Zajímám se o moderní technologie a kromě toho se také zabývám fotbalem, který hraji od šesti let. Vlastním ''jablečný'' telefon, ale dříve jsem zkoušel také Windows Phone a Android.

Komentáře

PepaPotopa

9. 3. 2015, 14:10

Aby jim pak neklesl prodej, protože si lidi, kterým iPhone spadne do mísy, nebudou muset koupit nový ;-)

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim