reklama

Android Wear s podporou iOS díky vývojáři z XDA aktualizováno

Android Wear s podporou iOS díky vývojáři z XDA [aktualizováno]
2015-03-23T19:20:34+02:00
• 23. 3. 2015
1

Aktualizováno 23. 3.

Po měsíci se dozvídáme další pokroky v oblasti vývoje softwaru umožňující napojení hodinek s Android Wear se smartphone s iOS. Tentokrát jsme se dočkali možností ovládání přehrávače hudby.

Uvidíme, co nám přinese budoucnost. Google se již nechal slyšet, že možná otevře možnosti pro propojení Android Wear s iOS. Bohužel konkrétní informace chybí. Naštěstí komunita vývojářů nelení.

Původní článek 23. 2.

Hodinky se systémem Android Wear podporují jen smartphony s Androidem 4.3+. Sice Google nastínil, že bychom se mohli v budoucnu dočkat rozšíření na iOS, ale zatím mají majitelé iPhonů a iPadů jednoduše smůlu. Možná ke změně dojde na blížící se konferenci Google I/O.

Jako obvykle zachraňují situaci vývojáři pohybující se kolem XDA Developers. Konkrétně Mohammad Abu-Garbeyyeh (MohammadAG) známý díky modulům pro Xposed Framework vytvořil řešení, díky kterému budete moci využívat Android Wear hodinky s iOS zařízeními.

Konkrétně využil Apple Notification Center Service (ANSC), jenž se nachází v iOS od sedmé verze a zajišťuje posílání notifikací. Stejné API je používáno i u hodinek Pebble. Jediná změna se musela odehrát u hodinek. Na ně stačí nainstalovat specifickou aplikaci.

Toto řešení je stále ve fázi vývoje a zvažuje se, že zdrojové kódy budou poskytnuty jako open source. Uvidíme, jestli MohammadAG uvede své řešení dříve, než  sám Google.

Zdroj: androidauthority.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Jeremy Nowak

23. 2. 2015, 12:16

to by byla pecka =)

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim