reklama

Nový MT6753 – nabušené osmijádro od MediaTeku

Nový MT6753 – nabušené osmijádro od MediaTeku
2015-02-02T08:30:46+01:00
• 2. 2. 2015

Plány týkající se vstupu společnosti MediaTek, která produkuje čipové sady do chytrých zařízení, na trh ve Spojených státech začínají být opět tématem číslo jedna. Čínský producent v uplynulém týdnu oficiálně odhalil nový procesor s označením MT6753, jehož sestavení ho může vystřelit mezi hardwarovou elitu a zároveň mu snadněji prorazit cestu nejen do USA. Jeho případné nasazení přinese velmi výkonné zařízení prošpikované nadprůměrnou výbavou.

MediaTek-chip

Procesor MT6753 má celkem osm na sobě nezávislých jader postavených na 64bitové architektuře ARM Cortex A-53. Grafickou stránku obstarává čip Mali-T720, který podporuje displeje s rozlišením až 1 080 x 1 920 pixelů při 60 fps. Bohatý seznam podporovaných sítí předurčuje celosvětovou působnost a počítat lze tedy s TD-LTE, FDD-LTE cat. 4, CDMA2000 1x EV-DO Rev, HSPA +, TD-SCDMA a EDGE.

Mezi základními specifikacemi najdete Bluetooth 4.0 LE, Miracast nebo dvoupásmové WiFi. Fotoaparát dostane 16megapixelový senzor například s funkcí obrazu v obraze. Co se týče přehrávání videí, telefon zvládne videa ve Full HD rozlišení s 30 snímky za sekundu, čemuž vděčí podpoře H.264 a H.265. Závěrem zbývá dodat období, kdy MediaTek spustí výrobní linky ve velkém. To proběhne někdy koncem druhého čtvrtletí letošního roku.

Zdroj: gizmochina.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry a nezanevřel ani na zařízení s Androidem.

Komentáře

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat