reklama

To nej z uplynulého týdne #2 – CM12 nightly, MegaChat a statistky Androidu a iOS

To nej z uplynulého týdne #2 – CM12 nightly, MegaChat a statistky Androidu a iOS
2015-01-11T15:53:13+01:00
• 11. 1. 2015

CyanogenMod 12 Nightly

Cyanogen vydal první nightly verzi ROM CyanogemMod 12, která je založen na Androidu 5.0.2 Lollipop. Majitelé některých zařízení tedy mohou otestovat nejnovější mobilní operační systém od Googlu. Zatím se nejedná o stabilní verzi a některé funkce stále chybí.

htc-desire-hd-tastes-android-5-0-lollipop-via-cyanogenmod-12-alpha-build

Chystá se MegaChat

Kim Dtocom stále pokračuje ve svém tažení proti sledování uživatelů národními bezpečnostními službami, aspoň z jeho pohledu. Již nyní můžete požívat jeho cloudové úložiště. Kromě toho se dočkáme i komunikační služby MegaChat.

dotcom mobile

Legendární HTC HD2

Tento smartphone se stále objevuje na scéně, zejména díky komunitě, která pro něj vytváří portace nejrůznějších operačních systémů. Od Windows RT, až po FireFox OS. Tentokrát jsme se dočkali Androidu 5.0 Lollipop.

Screenshot (6)

MS Office pro tablety s Androidem

Microsoft pokračuje s vývojem kancelářského softwaru pro tablety s Androidem. Nyní jsou k dispozici preview verze pro širokou veřejnost. Potřebujete tablet s úhlopříčkou od 7 do 10 palců a systém ve verzi KitKat nebo Lollipop.

unnamed-10

Android Wear na novém hardwaru

Doposud jsme mohli v hodinkách se systémem Android Wear očekávat procesory jen od Qualcommu, případně od Texas Instruments (Moto 360). Nově se ale dočkáme levnějších SoC od MediaTeku, který představil novinku určenou pro chytré hodinky.

Arrow-Smartwatch

HTC si polešpilo

Po třech letech si tchajvanský výrobce polepšil v oblasti financí. Konečně vykázal nárůst tržeb a dokonce předčil očekávání mnoha analytiků. Časem se ukáže, jestli HTC může udržet toto tempo.

htc-profits-map

Statistika mobilních operačních systémů

V tomto týdnu byly představeny nejnovější statistiky mobilních operačních systémů Android a iOS. Dobrých čísel se těší Android KitKat, avšak v procentuálním vyjádření se nemůže rovnat iOS 8.

Android-iOS

Aktualizace odkrývá připravované novinky

V pátek byla vypuštěna aktualizace aplikace Google pro Android, která přináší drobná vylepšení. Avšak samotný zdrojový kód odkrývá připravované novinky, které by se mohly objevit ještě před letošní vývojářskou konferencí Google I/O.

Screenshot (11)

LG G Watch R – videopohled

Tomáš Orliczek si pro vás připravil videopohled na hodinky LG G Watch R se systémem Android Wear. Tentokrát si můžete pustit video v 1080p50.

CES 2015

I letos se konal veletrh spotřební elektroniky v Las Vegas – CES 2015. Dočkali jsme se novinek z oblasti smartphonů, tabletů a chytrých hodinek a náramků. Více v naší rubrice CES 2015.

ces

APLIKACE A HRY – NOVINKY A AKTUALIZACE

Nepřehlédněte: To nej z uplynulého týdne #1 – Apple čelí žalobě a Twitter plánuje konkurenci pro Youtube

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim