reklama

Byla vydána infografika zobrazující počet přístupů aplikací k datům

Byla vydána infografika zobrazující počet přístupů aplikací k datům
2015-01-03T11:30:49+02:00
• 3. 1. 2015
7

Majitelé Android zařízení se při instalaci jakékoliv aplikace setkávají s vyskakovacím oknem, které nám ukazuje, k jakým částem má konkrétní aplikace přístup. Uživatel má možnost se před samotnou instalací seznámit s tím, s jakými daty mohou jednotlivé aplikace pracovat a vyhnout se  třeba různým nepříjemnostem. Proto byla vytvořena infografika, která má uživatele alespoň přibližně seznámit s tím, které aplikace žádají o nejvíce požadavků o přístup k datům.

Screenshot_2015-01-01-14-55-51

Na pomyslném prvním místě se s celkovým počtem 44 požadavků o přístup umístil Antivirus Security. To nicméně nemusí být až tak překvapivé. Antiviry a obecně aplikace, které mají uživatele chránit před možným rizikem potřebují kontrolovat velké množství souborů zasahujících do různých oblastí telefonu. Na druhém místě se ale s 42 požadavky umístil známý komunikační klient Viber. Jeho konkurent WhatsApp například požaduje celkem 32 přístupů. 3. místo obsadil Facebook s 39 požadavky.

infografika-povolení

Infografika kromě počtu přístupů k datům zkoumala také oblasti, jako jsou přístupy ke kontaktům, textovým zprávám, mikrofonu nebo informace o volání. Z již výše zmíněných aplikací si žádají o přístup do všech těchto oblastí například Facebook a Viber.

Uživatelé by jistě měli před každou instalací jakékoliv aplikace kontrolovat, k čemu má daná aplikace přístup. Mohou se vyhnout budoucím problémům a nepříjemnostem. A co vy? Kontrolujete před samotnou instalací tyto informace?

Zdroje: phonearena.com, gizmodo.com, vocativ.com

reklama
reklama

Jiří Smrž

Fanoušek operačního systému Android, ale se zkušenostmi i s iOS a Windows Phone. Ve volném čase se rád věnuje sportům a sledování filmů nebo seriálů.

Komentáře

Nebo si stačí rootnout mobil a prostě jim to zakázat. Třeba u mě může fb akorát tak k síti a vůbec mu to nevadí.

Jirka Dittrich

3. 1. 2015, 12:04

Jenže čím se dají zablokovat jednotlivá práva konkrétním aplikacím? Kdysi jsem používal LBE, ale tojaksi od droidu 4.1 nefunguje

Nevím, jak se to přesně jmenuje, já to mám součástí nastavení.

Martin Šárek

3. 1. 2015, 15:36

Pravděpodobně Xiaomi? Ten to má přímo zabudované pokud si dobře pamatuji.

OPO

Jirka Dittrich

3. 1. 2015, 16:41

Chtělo by to něco instalujícího typu

Cyanogenmod to ma standardně v nastavení. Výborná funkce…

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim