reklama

Yureka je výsledkem spojení Micromaxu a Cyanogenu

Yureka je výsledkem spojení Micromaxu a Cyanogenu
2014-12-19T09:30:22+01:00
• 19. 12. 2014

Dlouho spekulované partnerství mezi společnostmi Micromax a Cyanogen se dnešním dnem stává skutečností. Indický výrobce Micromax uvedl na domácí trh nový model s názvem Yureka, který v sobě skrývá právě CyanogenMod. První kusy zařízení jsou v současné době k dispozici jen přes internetový obchod Amazon v indické mutaci. K dalšímu rozšíření se ani jedna ze stran nevyjádřila, takže nezbývá nic jiného než vyčkávat, co přinesou následující týdny.

Micromax Yureka  (1) Micromax Yureka  (2)

Displej o velikosti 5,5 palce má HD rozlišení a doplňuje jej přední 5megapixelová kamerka. Hardwarovou část dostal na starost 64bitový procesor Snapdragon 615 od Qualcommu s osmi jádry a 2GB operační paměť RAM. Úložiště s kapacitou 16 GB podporuje paměťové microSD karty. Celkovou výdrž zajišťuje 2 500mAh baterie. Telefon po stránce specifikací nemá takřka čím vyčnívat z davu.

Micromax Yureka  (4) Micromax Yureka  (3)

Jedinou exkluzivitou je v základu předinstalovaný CyanogenMod 11 postavený na systému Android ve verzi 4.4.4 Kitkat. K němu se navíc váže funkce Nextbit Baton, která umí synchronizovat a zálohovat všechny aplikace do každého zařízení s CyanogenModem bez ztráty dat či nastavení. Výbavu uzavírá funkce dual-SIM, podpora sítí 4. generace nebo 13megapixelový fotoaparát s přisvětlovací LED diodou. Prodejní cena byla stanovena na přijatelných 8 999 rupií (tj. cca 3 215 Kč bez daně).

Micromax Yureka  (5) Micromax Yureka  (6)

Zdroj: androidcentral.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim