reklama

TZOA – nositelné zařízení, které vám řekne, kde je čistý vzduch

TZOA – nositelné zařízení, které vám řekne, kde je čistý vzduch
2014-12-02T11:35:28+01:00
• 2. 12. 2014

Nádech a výdech. Čerstvý smog všude kolem nás. Tuto situaci si jistě uvědomuje většina lidí žijících ve větších městech po celé Zemi. A právě na tuto problematiku chtějí vývojáři nositelného nástroje TZOA upozornit a pomoci lidem se vyhnout místům s rapidně zhoršeným ovzduším.

TZOA332

TZOA je zatím jen sice projekt na Kickstarteru, ale jeho budoucnost bude asi velmi dobrá. Projekt je tvořen tzv. „na koleni“, avšak vývojáři a vlastně celý tým tvrdí, že pokud vše půjde hladce, v létě roku 2015 by se tato zařízení mohla dostat do výroby ve velkém. Ač se záměr na první pohled zdá být pošetilý, ve skutečnosti se má jednat o menší novinku na trhu. Zařízení je totiž vybaveno mnoha měřiči a dokáže pečlivě snímat podmínky v okolí nositele.

Co vše vlastně malé kulaté zařízení obsahuje? Senzory které zkoumají a uchovávají si data o kvalitě ovzduší, UV záření, vlhkosti a teplotě. První prototypy jsou na světě a jejich cíl je zatím testování. Ovšem v budoucnu by se měly dát použít k sestavení mapy, kde je ve vašem městě horší kvalita ovzduší. Přístroj totiž odesílá data do vašeho chytrého zařízení a sestavuje  kompletní data pro uživatele.

Pokud chcete projekt podpořit, navštivte jeho stránku na Kickstarteru.

Zdroj: engadget.com

reklama
reklama

Student zabývající se tvorbou grafiky, a to jak webových stránek, webových či mobilních aplikací, tak i marketingových produktů. Ve volném čase píše články, testuje nebo recenzuje různá zařízení, která se mu připletou pod ruku. Kontaktní email - pavel.mares@dotekomanie.cz.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim