reklama

Top modely od Applu a Samsungu – srovnání nákladů na komponenty

Top modely od Applu a Samsungu – srovnání nákladů na komponenty
2014-12-06T14:10:48+02:00
• 6. 12. 2014
1

Dvě největší společnosti mobilního trhu se ženou před soudy kvůli patentům, ale zároveň se navzájem potřebují kvůli výrobě zařízení, kde se točí velké částky. Takto by se dal popsat celkem zvláštní vztah mezi Applem a Samsungem.

Ve světě mobilů si konkurují, přičemž Apple razí cestu několika modelů a Samsung zaplavuje trh nejrůznějšími smartphony, které se liší výbavou, cenou a dostupností. Jak si ale stojí top mobily v jednoduchém porovnání? Web IEEE Spectrum vytvořil interaktivní graf, v kterém můžete porovnat ceny komponentů u jednotlivých smartphonů. Vedle sebe tak stojí Galaxy S, S II, S III, S4, S5 a iPhone 3G, 3GS, 4, 5, 5S a iPhone 6.

U jednotlivých částí je vždy vysvětleno, o jakou součástku se jedná a jaká je její cena. Jedná se jen o náklady na komponenty, nejsou započítány finance potřebné na vývoj HW a SW, či případné marže.

Zdroj: mobileburn.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Zdravim chtel bych se zeptat jestli u S4 a 5 de o verzi s Qualcommem nebo s Exynosem? Protoze si myslim ze verze s Ex. bude na vyrobu levnejsi kdyz si ho „skladaji sami“ ne? Nebo v tom neni rozdil? Dekuji za odpoved.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim