reklama

Apple zastavil online prodej v Rusku

Apple zastavil online prodej v Rusku
2014-12-18T10:00:09+02:00
• 18. 12. 2014

Finanční problémy v Rusku začínají mít dopady i na výrobce chytrých zařízení. Společnost Apple jako první reaguje na prudce klesající měnu, a to tím, že zastavila provoz svého oficiálního internetového obchodu. Rubl včera klesl na nové rekordní minimum oproti ostatním měnám. Rozdíl mnohdy dělá i 20 %, přestože Ruská centrální banka se pokoušela o zastavení celého poklesu zvýšením základní úrokové sazby.

Apple Russia

Zahraniční prodejci včetně Applu začínají výrazně pociťovat ztráty především při směně místní měny na dolary. Celkově se v tomto roce rubl propadl o 60 %, na což už minulý měsíc reagoval Apple. Ten zvýšil prodejní ceny v internetovém obchodě, takže například nejnovější iPhone 6 vyjde v Rusku o 25 % dráž. Kalifornskému výrobci zřejmě došla trpělivost, aby několikrát denně měnil ceny v závislosti na vývoji rublu a držel si odstup od ztrát z prodeje.

K celé situaci dokonce vydal prohlášení Luca Maestri, finanční ředitel Applu, a také mluvčí Alan Hely. Apple údajně koná v jejich nejlepším zájmu, nejlepším zájmu svých zákazníků, kterých se nejvíc v současné době dotkne zastavení prodeje. Kdy dojde k opětovnému spuštění, není známo, ale podle vyvěšené zprávy na oficiálním obchodu momentálně opět probíhá přeceňování. O kolik nahoru vystřelí ceny, nelze odhadovat. Avšak s jistotou půjde o jeden z nejdražších Apple storu na světě.

Zdroj: cbsnews.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim