reklama

Marvell představil osmijádrový 64bitový procesor

Marvell představil osmijádrový 64bitový procesor
2014-11-24T18:20:00+01:00
• 24. 11. 2014

Pravděpodobně jste o této společnosti ještě neslyšeli, ale možná brzy budete. Marvell totiž představil nový SoC pro chytré telefony, ARMADA Mobile PXA1936, který je stavěn na 64-bit architektuře a bude mít celkově osm jader o taktovací frekvenci 1,5 GHz. S tímto se chce dostat mezi nejlepší hráče na trhu za pomocí návrhu dle ARM Cortex A53 čipu, což by jej mohlo výkonnostně umístit někde kolem Snapdragon 615. Samotná grafika je stále neznámou.

pxa1936-block-diagram

Samozřejmostí je podpora všech moderních vychytávek jako podpora fullHD displejů, 16MP rozlišení fotoaparátu nebo dekódování videa. Dále to jsou různá úsporná opatření šetřící baterii. Další velkou novinkou je podpora až pěti bezdrátových standardů TD-LTE, FDD-LTE, TD-SCDMA, WCDMA a GSM. První zařízení se objeví na trhu začátkem následujícího roku.

Zdroj: androidauthority.com

reklama
reklama

Lukáš Vaculík

Zajímá se o dopad technologií na společnost. Zabývá se především smartphony, tablety, počítači. Kromě toho jezdí ve volném čase na kole, občas hraje hry, fotí a píše články. Pracuje jako technický inženýr pro finskou IT společnost.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim