reklama

Samsung rozšiřuje řadu Galaxy o Grand Prime

Samsung rozšiřuje řadu Galaxy o Grand Prime
2014-10-04T08:00:50+02:00
• 4. 10. 2014

Společnost Samsung uvádí nové mobilní zařízení do své řady chytrých telefonů. Model samozřejmě zapadne do modelové řady Galaxy, ve které již má většina uživatelů nemalý problém se vyznat, takže další telefon můžeme brát pouze do počtu. Jedná se o Galaxy Grand Prime a jihokorejský výrobce jej nejprve zařadí do nabídky na trhu v Indii. Celosvětová dostupnost nebyla doposud potvrzena. Nicméně stanovená prodejní cena z něj nedělá žádného tahouna.

Samsung Galaxy Grand Prime

Novinka disponuje 5palcovým displejem s qHD rozlišením (960×540 pixelů), kterému výkon dodává 64bitový procesor Snapdragon 410 od Qualcommu se čtyřmi jádry taktovanými na frekvenci 1,2 GHz a 1GB operační paměť RAM. Vnitřní úložiště se zastavilo na hranici 8 GB, přičemž otázku rozšíření řeší slot na paměťovou microSD kartu. Rozměry celé konstrukce jsou 144,8 x 72,1 x 8,6 mm při váze 150 gramů. Dále také v přední části nechybí 5megapixelová kamerka.

Zadní část byla vybavena 8megapixelovým senzorem fotoaparátu, přisvětlovací LED diodou a vyměnitelnou baterií s kapacitou 2 600 mAh. Z ostatních funkcí stojí za zmínku podpora dual-SIM. Po stránce softwaru čeká předinstalovaný Android ve verzi 4.4 KitKat. Cenovka začíná na hranici 16 000 rupií, což v přepočtu vychází na 5 659 Kč bez daně. K dispozici jsou dvě klasické varianty – bílá a černá.

Zdroje: sammobile.com, samsung.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim