reklama

Microsoft Band – prvnĂ­ chytrĂ˝ náramek z Redmondu

Microsoft Band – prvnĂ­ chytrĂ˝ náramek z Redmondu
2014-10-30T08:29:13+01:00
• 30. 10. 2014
1

Google si již nějakou dobu pohrává s chytrými hodinkami, Apple plánuje svůj vstup na tento trh a Microsoft  zatím jen vyčkával. Ovšem dnešním dnem se to mění a gigant z Redmondu oficiálně představil své první chytré nositelné zařízení. Konkrétně se jedná o náramek Microsoft Band, který je určen zejména pro sportovně naladěné uživatele.

Microsoft_Band_Hero_2-2040.0

Mohli bychom si myslet, že novinka bude podporovat jen Windows Phone, ale není tomu tak. Microsoft Band bude spolupracovat i s Androidem a iOS. Kvůli tomu byly také vydány aplikace pro synchronizaci.

Microsoft slibuje u náramku dvoudennĂ­ vĂ˝drĹľ pĹ™i běžnĂ©m používánĂ­ a dodává, Ĺľe dokáže pracovat kontinuálnÄ› 24 hodin. TÄ›chto vĂ˝sledkĹŻ má dosahovat dĂ­ky dvÄ›ma bateriĂ­m po okrajĂ­ch, kterĂ© majĂ­ 100 mAh (kaĹľdá). DotykovĂ˝ displej má Ăşhlopříčku 1,4 palce s rozlišenĂ­m 320 x 106 pixelĹŻ – jedná se o TFT panel.

V oblasti konektivity najdeme Bluetooth 4.0 a také GPS, tudíž náramek nebude muset čerpat informace o poloze ze smartphonu. Samozřejmě nechybí odolnost proti vodě a prachu. Samotné zařízení disponuje deseti senzory, mezi kterými najdeme akcelerometr, gyroskop, senzor srdečního tepu, senzor okolního osvětlení, UV senzor, galvanický senzor a několik dalších.

Zařízení zvládne kromě zaznamenávání aktivit také zobrazovat notifikace, případně je zde možnost napojení a spolupráce s Cortanou (hlasová asistentka). Není známo, jestli bude na této úrovni spolupracovat se Siri nebo Google Now.

Microsoft_Band_Exploder-2040.0

Mezi partnery u tohoto výrobku najdeme společnosti Jawbone, MapMyFitness, MyFitnessPal a Runkeeper. Současně byla vydána služba HealthVault, kde lze sledovat své sportovní výkony. Později Microsoft vydá u vývojářský balíček, tudíž bude k dispozici více aplikací a možností. V tuto chvíli se Microsoft Band začíná prodávat v Microsoft Store (online i kamenné) za cenu 199 dolarů. Další dostupnost není známa.

Zdroj: anandtech.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Petr Ladislav

30. 10. 2014, 9:15

A co ta orientace displeje?

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim