reklama

Cyanogen představuje novou synchronizační službu Baton

Cyanogen představuje novou synchronizační službu Baton
2014-10-28T11:56:52+01:00
• 28. 10. 2014

Tým Cyanogen, který stojí za alternativním firmwarem pro více než 60 telefonů a tabletů s operačním systémem Android, dnes uvedl ve spolupráci se startupovou společností Nextbit novou synchronizační službu, která nese název Baton.

Služa Baton by měla přinést možnost synchronizace a zálohu dat s cloudem a umožní tak efektivní zálohu dat ze stávajícího zařízení. Zároveň se tak nabízí ochrana dat v případě poškození, ztráty či zcizení zařízení.

cyanogenmod-installer-04-535x535

Společnost Nextbit skrz Baton nabízí celou řadu funkcí a možností. Mezi ty hlavní pak patří:

  • Synchronizace (Sync) – umožní jednoduše synchronizovat data mezi zařízeními navzájem a ulehčí tak přechod z jednoho na druhé
  • Předávání (Pass) – tato funkce umožní přenos jakékoliv otevřené aplikace z jednoho zařízení na druhé v aktuálním stavu, což umožní eliminaci hledání a otevírání aplikace na ostatních zařízeních
  • Záloha a obnovení (Backup and restore) – umožní zálohu dat do Nexbit cloudového prostředí pod uživatelským profilem a umožní zpětné obnovení dat na jakémkoliv zařízení

Nextbit-Baton-640x379

 

Baton se aktuálně nachází ve stavu privátního beta testování pro uživatele, kteří používají  poslední verzi CyanogenModu. Do budoucna se počítá s tím, že tato funkce bude přístupná pro komerční použití pro všechny uživatele distribuce CyanogenMod. Lze tak očekávat, že bude tato funkce šířena a nabízena i prostřednictvím partnerů, jakými jsou Oppo, nebo OnePlusOne, kteří na svých telefonech používají právě distribuce CyanogenMod.

Zájemci o beta testování se mohou přihlásit na stránkách společnosti Nextbit. Bohužel je tato možnost dostupná jen pro Američany.

Zdroj: ausdroid.net

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim