reklama

Novinky v iOS 8, o kterých možná nevíte

Novinky v iOS 8, o kterých možná nevíte
2014-09-24T14:55:53+01:00
• 24. 9. 2014
1

Minulou středu jsme se dočkali vydání nové verze iOS s pořadovou číslovkou 8. O jeho vydání včetně základního seznamu novinek jsme vás informovali v tomto článku. Dnes se ale podíváme na nové funkce, o kterých se moc nemluvilo a přitom mohou být neméně užitečné.

og

Hlasové diktování v češtině

První novinkou, o které možná nemusíte vědět, je hlasové diktování namísto psaní na klávesnici. To ale není novinka iOS 8. V této nové verzi jsme se ale dočkali podpory českého jazyka. Diktování funguje velmi dobře a rozeznávání je téměř okamžité. Hlasové zadávání zahájíte klepnutím na mikrofon na klávesnici. Pokud ho tam nemáte, bude nutné zapnout Siri v nastavení.

 IMG_0951 IMG_0945

Pokročilé využití baterie

V nastavení si lze nyní zobrazit podrobné využití baterie. Dříve jsme mohli vidět pouze dobu využití a pohotovost. Pod těmito údaji máme ale nově detailní popis, která aplikace vytěžuje nejvíc baterii. Pod některými navíc systém napíše, čím baterii tolik zatěžují. Například vidíme, že aplikace Google+ ubrala procenta baterie aktivitou na pozadí.

 IMG_0933 IMG_0934

Siri umí rozpoznávat hudbu a hledat v AppStore

Hlasová asistentka Siri sice stále neumí česky, na druhou stranu v novém iOS je rozpoznávání anglického jazyka mnohem rychlejší a přesnější. Siri dále nově umí rozpoznávat hudbu díky službě Shazam. Stačí se jí zeptat, jaká hudba právě hraje, a po pár sekundách máte výsledek. Novinkou je také možnost hledat v AppStore.

IMG_0813 IMG_0817

Obrázek kontaktu zase na celé obrazovce

Tato nová věc není zase úplně nová. Obrázek kontaktu přes celou obrazovku byl již dříve v iOS 7.0, z nepochopitelného důvodu byl však ve verzi 7.1 odebrán a fotka byla pouze v malém kolečku. Nyní máme fotku volajícího opět na celou obrazovku. Pokud to náhodou u vás nebude, doporučuji fotku ke kontaktu přiřadit znovu nanovo.

ios1

Rozšíření Touch ID

Majitelé iPhonu 5s a novější jistě potěší rozšířené možnosti senzoru čtečky otisku prstu TouchID. Ten mohou nově využívat aplikace třetích stran. Jako jedny z první aplikací toto podporuje Evernote nebo 1Password.

IMG_0938 IMG_0941

“Hey Siri”

Tuto funkci jsme na konkurenční platformě viděli již mnohokrát v obdobné podobě. Zde se jedná o hlasovou aktivaci asistentky Siri. Stačí říct “Hey Siri” a pak rovnou svůj požadavek. Menším mínusem je funkčnost pouze, pokud je iPhone v nabíječce.

Photo_Sep_17__11_28_17_AM.0

Pokročilé funkce v poznámkách

Aplikace poznámek se dočkala nových funkcí. Text má nové možnosti fomátování. Může být tučný, kurzívou a nebo ho lze podtrhnout. Novinkou je také možnost vkládat obrázky přímo do poznámky.

 IMG_0958 IMG_0959

Vypnutí kontaktů v panelu multi-taskingu

V panelu multi-taskingu se nově nachází nad aplikacemi vaše oblíbené kontakty. Pokud se vám tam stejně jako mně nehodí, lze je vypnout. Jděte do Nastavení -> Pošta, kontakty, kalendáře -> V přepínači aplikací a zde deaktivujte obě pole. Popřípadě zde lze nastavit zobrazení pouze posledních kontaktů či pouze oblíbených.

IMG_0954 IMG_0955

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Dan Saksl

VIP 24. 9. 2014, 16:22

jinými slovy ios už umí to co má android roky :D

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim