Apple by měl dostávat poplatky z plateb přes Apple Pay

Apple by měl dostávat poplatky z plateb přes Apple Pay
2014-09-12T12:20:36+02:00
• 12. 9. 2014

Apple nám v tomto týdnu představil Apple Pay. Jedná se o službu, pomocí které budou moci majitelé nového iPhonu platit bezkontaktně. A společnost by podle dostupných informací měla z každé bezkontaktní platby přes Apple Pay obdržet určité procento z částky.

 apple0132

Tato americká společnost se na těchto podmínkách dohodla společně s bankami. Banky v USA loni na poplatcích vydělaly více než 40 miliard dolarů. Podrobnosti o této dohodě však nejsou k dispozici, pravdou nicméně zůstává, že pokud se podaří Applu prosadit způsob tohoto placení, mohl by si přijít na slušné peníze.

Mobilní platby jsou moderním způsobem placení, který se rozšiřuje i mezi samotnou veřejnost. Podle průzkumu společnosti Forrester Research se má v roce 2017 vyšplhat celková částka na 90 miliard dolarů.

Ve Spojených státech amerických je běžné, že obchodníci platí za uskutečněnou platbu přes kreditní kartu okolo 2 % z celkové částky nákupu. Společnosti, jako je Visa, MasterCard a American Express, společně v loňském roce obdržely celkovou částku 3,96 bilionů amerických dolarů. To znamená, že 2 % na poplatcích dělá zhruba 79,2 miliardy dolarů. A pokud by Apple z této částky měl určitý podíl, nejednalo by se o bezvýznamnou částku.

Apple-to-install-NFC-payment-system-in-their-retail-stores-550x275

Nezdá se však pravděpodobné, že by nějaká ze zúčastněných stran hodlala bližší informace o této dohodě sdělit veřejnosti. Pro nás jako spotřebitele každopádně bude skvělé, pokud se vůbec bezkontaktní platby přes NFC budou stále více používat. A možná, že se i v České republice blýská na lepší časy.

Zdroje: pocket-lint.com, bloomberg.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jiří Smrž

Fanoušek operačního systému Android, ale se zkušenostmi i s iOS a Windows Phone. Ve volném čase se rád věnuje sportům a sledování filmů nebo seriálů.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat